. https://fshoq.com
Źródło: https://fshoq.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 18 Grudnia 2019

Przemilczany czynnik, wpływający na nowotwór. Możesz zrobić dla siebie więcej, niż myślisz

Nowotwór dla większości osób jest wyrokiem, od którego nie ma odwołania. O chorobach onkologicznych często mówimy w kategoriach militarnych. Z rakiem walczymy, pokonujemy, bądź przegrywamy z nim. Okazuje się, że to właśnie nastawienie ma kluczowy wpływ na efekty leczenia.

Oczywiście, przy chorobach nowotworowych nic nie zastąpi leczenia farmakologicznego, ani chemioteriapii. A już na pewno - prewencji w postaci zdrowego trybu życia i regularnych badań. Udowodniono jednak, że nasze samopoczucie ma wpływ na kondycję fizyczną. W przypadku terapii onkologicznych - wręcz nieocenione.

TVN zapłaci bajońskie sumy za TVN zapłaci bajońskie sumy za "negatywny wpływ na rozwój moralny małoletnich". Emitowane na żywo odcinki wzbudziły kontrowersjeCzytaj dalej

Nowotwór a podejście do choroby

Większość osób, które mają za sobą nowotwór, może powiedzieć, że rak to nie wyrok. Można z nim wygrać. Jedną z broni, jakie mamy do dyspozycji a o której często zapominamy na tym polu, jest nastawienie. Terapia onkologiczna nie ogranicza się do farmakologii. Istotne jest również wsparcie psychiczne.

Metoda opracowana przez onkologa i radioterapeutę, dr Carla Simontona, daje zupełnie nowe spojrzenie na nowotwory. W Centrum Badań nad Rakiem w Forth Worth prowadził badania, dotyczące relacji między nastawieniem pacjentów do choroby a samym procesem jej leczenia. Długość życia jego pacjentów była dwukrotnie wyższa, niż w przypadku innych ośrodków.

Dziś kontynuowana jest w Centrum Psychoonkologii Unicorn. Pacjenci pozostają zaangażowani w proces leczenia i dbają o swoją kondycję emocjonalną. Nowotwór łatwiej pokonać, kiedy jest się do tego zdeterminowanym. "Sięgając po wsparcie psychologiczne możesz zdjąć z siebie ciężar diagnozy i wspomóc swój organizm w procesie zdrowienia" twierdzą eksperci ze wspomnianej placówki.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

3. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

4. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

5. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet.

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia