Nowotwór. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Źródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Lipca 2020

Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała

Nowotwór pokonał Andrzeja Strzeleckiego. Wszystkie media informują o śmierci aktora, który grał między innymi w kultowym "Klanie". Tomasz Stockinger, jego przyjaciel z planu filmowego, wspomina nieżyjącego artystę. - Chciałbym Andrzejka przytulić - deklarował w rozmowie z "Wirtualną Polska".

Andrzej Strzelecki był reżyserem oraz aktorem teatralnym. Wykładał też w Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie pełnił też funkcję rektora. W ostatnich godzinach przekazano informacje o jego śmierci, która była spowodowana przegraną walką z nowotworem. Medialne doniesienia w tej sprawie potwierdziła dla "Polsat News" jego córka. Zmarłego wspomniał także kolega, Tomasz Stockinger. W rozmowie z "Wirtualną Polską" podzielił się wspomnieniami na temat artysty.

Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzytaj dalej

Nowotwór pokonał Andrzeja Strzeleckiego. Tomasz Stockinger wspomina aktora

- Chciałbym Andrzejka przytulić, Chciałbym podziękować mu za to, że był wspaniałym kolegą i przyjacielem, a także partnerem w pracy przez całą moją ponad 40-letnią zawodową drogę. Był moim pierwszym reżyserem. Tak, Andrzej reżyserował nas na pierwszym roku. On zaczynał studiować reżyserię, a ja aktorstwo. Wtedy właśnie się poznaliśmy. Od tamtego czasu częściej albo rzadziej się widywaliśmy prywatnie i zawodowo. A ostatnie 20 lat to wiadomo, że bardzo intensywnie - opowiada Stockinger w rozmowie z "Wirtualną Polską".

Kolejny skandal z Katarzyną W. w roli głównej. Jej odpowiedź wzbudziła wściekłość, niewyobrażalny tupetKolejny skandal z Katarzyną W. w roli głównej. Jej odpowiedź wzbudziła wściekłość, niewyobrażalny tupetCzytaj dalej

- Bardzo sobie chwaliłem spotkania z Andrzejem. Nigdy nie opuszczało go poczucie humoru i intelektualne podejście do naszej pracy. W "Klanie" tworzył postać niezwykle sympatyczną, nawet komiczną, ale konsekwentnie przez te wszystkie lata ją prowadził i rozwijał. Był bardzo ważnym elementem obsady naszego serialu. Liczyłem, że przez te 20 lat wykonaliśmy ponad 500 tzw. dwójkowych scen. Nieraz tak się nawzajem rozśmieszaliśmy, że ciężko było je dokończyć - przypomina Tomasz Stockinger dla "WP".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy

2. Nietypowe, oryginalne produkty na półkach w Biedronce. Długo na nie czekano, produkuje je znana polska marka

Tomasz Stockinger wspólnie z Andrzejem Strzeleckim grali w serialu "Klan". Nieżyjącego reżysera mogliśmy zobaczyć też w takich produkcjach jak: "Przepraszam, czy tu biją?", "Ostatnim biegu", "Kuchni polskiej", "Przeprowadzki", "W pustyni i w puszczy", a nawet w programie Polsatu "Piramida".

Przypomnijmy, że Stockinger również niedawno znalazł się w szpitalu z powodu zastawkowej wady serca. Redakcja "Faktu" informowała, że niezbędna wówczas była operacja, po której aktor przez długi czas dochodził do zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Wiemy, co dalej z maseczkami. Łukasz Szumowski powiedział wszystko

Źródło: [Wirtualna Polska/Polsat News/Fakt]