nowotwór. Facebook.com/Kamil Sipowicz
Źródło: Facebook.com/Kamil Sipowicz
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 15 Lutego 2020

"Życzę jej wizyty na onkologii". Wdowiec po Korze nie wytrzymał, jego słowa wywołają burzę

Nowotwór w Polsce zabija blisko 110 tysięcy osób. Polskie szpitale zapewniają wyjątkowo kiepskie warunki pacjentom z chorobami onkologicznymi. Kamil Sipowicz, który przeżył dwa lata temu śmierć Kory, sam najlepiej wie, jak ciężko jest osobom chorym na raka. Był oburzony zachowaniem posłanki Joanny Lichockiej, która podczas głosowania nad ustawą o rekompensacie dla mediów publicznych, pokazała opozycji środkowy palec. Padły gorzkie słowa.

Kamil Sipowicz podczas rozmowy z Plejadą odniósł się do kontrowersyjnego zachowania Joanny Lichockiej. Posłanka po przegłosowaniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji ustawy abonamentowej, zachowała się skandalicznie. Jej gest wywołał ogromne oburzenie w całym kraju. Szczególnie dotknięte poczuły się osoby, które same zmagają się z rakiem lub ich najbliżsi.

Autobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeniAutobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeniCzytaj dalej

Nowotwór zabrał mu żonę, padły gorzkie słowa

Dopiero niedawno wdowiec po Korze doszedł do siebie i znalazł ukojenie u boku nowej kobiety. Między nim, a obecną partnerką jest aż 39 lat różnicy. Nie zmienia to jednak faktu, że Sipowicz zawsze był wierny żonie, aż do końca jej dni. Postanowił odnieść się do słów posłanki.

- Chyba już przyzwyczailiśmy się do działań polskiego rządu. Powiem szczerze, że współczuję posłance Lichockiej, że nie rozumie takiego zagadnienia, jakim jest choroba nowotworowa. Poleciłbym jej odwiedzenie oddziału onkologii, chociażby u nas w Warszawie, to może następnym razem zamiast środkowego palca zrobi nam serduszko - mówił Sipowicz.

Kamil Sipowicz podczas rozmowy zwrócił też uwagę, na tragiczne warunki wielu polskich szpitali.

- Polska onkologia potrzebuje tych 2 miliardów złotych, bo sytuacja w szpitalach jest tragiczna. Coraz więcej ludzi choruje na raka i coraz więcej będzie dopiero chorować. Ma to związek chociażby ze środowiskiem i niszczeniem naszej planety. Nowotwór to taka choroba, która wymaga ogromnej pracy lekarzy, pielęgniarek, opieki. Ludzie chorzy na raka są w bardzo trudnej sytuacji fizycznej, psychicznej i życiowej. Więc życzę pani poseł Lichockiej z całego serca wizyty na onkologii, przejścia się po oddziałach i może następnym razem nie będzie nam pokazywać środkowego palca - dodał.

Co na to Joanna Lichocka? Sama twierdzi, że nie pokazała środkowego palca w stronę opozycji, a jedynie drapała się po oku.

nowotwór

nowotwór

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zostały dwa tygodnie na złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie

2. Koszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowego

3. 15-latka upuściła telefon do wanny. Stwierdzono zgon

4. Rząd zapewnił jednej z grup zawodowych prezent na walentynki. Wydał 300 mln zł

5. Zakochana w Andrzeju Dudzie fanka nie odpuszcza. Teraz publikuje wiadomości

6. Policja i rodzina błagają o pomoc, zaginęło dziecko. Uruchomiono child alert