noworodek. (zdj. il.) TOMASZ GOLA/East NewsŹródło: (zdj. il.) TOMASZ GOLA/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 15 Lipca 2020

Odebrała życie noworodkowi w okropny sposób bez żadnych skrupułów. Agata F. została dzisiaj skazana

Noworodek został włożony do pieca przez studentkę z Lublina. Prokuraturze nie udało się jednak udowodnić, że w momencie, gdy to zrobiła, jej córka żyła. Teraz kobieta najprawdopodobniej spędzi osiem kolejnych lat za więziennymi kratami. Wyrok jest nieprawomocny.

Do tragedii doszło w czerwcu 2018 roku w Majdanie Kozłowieckim, niedaleko Lubartowa. Sprawczyni odwiedzała wtedy rodziców, u których spędzała wakacje.

Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?Wielki protest pod Sejmem, ludzie wyszli na ulice, mają dość. Co się dzieje i o co chodzi?Czytaj dalej

Noworodek wsadzony do pieca

Dramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Musi błagać o pomoc, sama nie jest w stanie sobie poradzićDramatyczne doniesienia o Ewie Błaszczyk. Musi błagać o pomoc, sama nie jest w stanie sobie poradzićCzytaj dalej

Rodzice dziewczyny od dawna podejrzewali, że ich córka może być w ciąży. Wykorzystali moment, gdy była na weselu i przeszukali pokój, w którym mieszkała. Tam, w piecyku odnaleźli szczątki noworodka. Natychmiast powiadomili o sprawie policję, która zatrzymała bawiącą się na weselu 23-latkę, - W popiele zauważyłem kawałek ręki i nogi. Później okazało się, że to noworodek. Była tam również puszka po piwie. W pokoju czuć było odór spalonego ciała – zeznał podczas procesu jeden z funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce.

W toku śledztwa udało się ustalić, że kobieta praktycznie od początku ciąży chciała zabić swoje dziecko. Na krótko przed porodem zażyła leki psychotropowe, które prawdopodobnie miały jej zdaniem zabić noworodka. Nie udało się ustalić, czy jej się to udało. Urodziła w nocy, w łazience. Poród przebiegł bez problemów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Dziewczyna następnie zawinęła noworodka w ręczniki i wsadziła do piecyka, który znajdował się w jej pokoju. 

W związku z rozbieżnymi opiniami biegłych z zakresu medycyny, w toku śledztwa oraz późniejszego procesu nie udało się ustalić, czy córka 23-latki urodziła się żywa. Rozbieżne opinie w tej sprawie wydali biegli z Lublina i Gdańska. W ostatecznej opinii przygotowanej dla sądu w Lublinie zajęli stanowisko, że nie ma jednoznacznych dowodów, że dziewczynka urodziła się żywa. Z tego powodu, sąd nie mógł skazać kobiety za zabójstwo. W związku z tym sądzona była za tzw. zabójstwo nieudolne, czyli, że działała tak, by zabić dziecko, nie wiedząc jednak, że jest to obiektywnie niemożliwe. W związku z tym sąd wymierzył jej karę 8 lat pozbawienia wolności. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: Dziennik Wschodni