Niedziela niehandlowa jednak handlowa. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Marca 2020

Cała galeria handlowa otwarta w niedzielę. Zażądzono inspekcję

Niedziele niehandlowe w obecnym wydaniu nie spotykają się z szeroką aprobatą społeczną. Z badania Havas Media Group - Intelligence Team wynika, że ponad połowa Polek i Polaków sprzeciwia się zaostrzaniu przepisów. Te i tak, o czym alarmują związki zawodowe, pozostają dziurawe. Doskonałym tego przykładem jest dzisiejsza sytuacja w Warszawie.

Jan Bielecki/East News - W wyniku jej funkcjonowania spadły obroty w hipermarketach i dużych sieciach handlowych, ale też straciły małe sklepy, a część z nich zbankrutowała. Umocniły się przede wszystkim sklepy przy stacjach benzynowych i dyskonty, które są otwarte w niedziele - cytowaliśmy jakiś czas temu Piotra Szumlewicza, przewodniczącego Związkowej Alternatywy.

Jarosław Jakimowicz nie popisał się w dzień kobiet. Skandaliczny wpisJarosław Jakimowicz nie popisał się w dzień kobiet. Skandaliczny wpisCzytaj dalej

Rzeczywiście, obecne przepisy zdają się nie sprzyjać nikomu. Dyskonty masowo wykorzystują luki w prawie, by pozostawać otwarte w niedziele. Jedną z metod jest zmiana statusu sklepu na placówkę pocztową. Galeria Północna w Warszawie postanowiła skorzystać z innej luki - pozwalającej na to, aby w niedzielę za kasą stanął właściciel.

Niedziela niehandlowa handlowa, ale tylko w jednym miejscu

Galeria na dziś zaplanowała akcję „Handlowa niehandlowa”. Na jej terenie otwartych było 50 sklepów i salonów usługowych. Za ich ladami stanęli właśnie właściciele.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kurski się wygadał? Absurdalna pomyłka w programie na żywo
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

- To jest po pierwsze akcja promocyjna, a po drugie pewna forma protestu - mówiła dla Wirtualnej Polski Bożena Święcka, właścicielka sklepu Tatuum.

Święcicka potwierdziła również, że w jej sklepie miała miejsce kontrola. Sprawdzono dokumenty i spisano protokół. Pani Bożena będzie musiała stawić się w środę na przesłuchaniu.

Już wcześniej na łamach Wirtualnej Polski Alfred Bujara, przewodniczący handlowej "Solidarności" zapewniał o poleceniu kontroli, którą wydał Główny Inspektor Pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News