Niedziela wolna od handlu może zostać zniesiona. (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Maja 2020

Niedziela bez handlu: Czy w końcu zostanie zniesiona? Rzecznik rządu zapowiada ogromne zmiany

Niedziela bez handlu była jednym ze sztandarowych projektów Zjednoczonej Prawicy. Chcieli oni umożliwić ciężko pracującym Polkom i Polakom odpoczynek w ostatni dzień tygodnia. Jednak obecny kryzys gospodarczy skłania rządzących do przełożenia zysków ponad interesy pracowników.

Pandemia koronawirusa wywołała potężne załamanie sytuacji gospodarczej w naszym kraju. Zamkniętych zostało wiele firm. Strajkujący przedsiębiorcy wywołali niemałe zamieszki na ulicach Warszawy. Również otwarcie galerii handlowych nie przyniosło oczekiwanego skutku. W porównaniu z zeszłym rokiem odnotowały one znaczny spadek odwiedzających. Jak się okazało, gigantyczne kolejki do kas były jedynie przejściowe. 

Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Krystyna Pawłowicz w kontrowersyjnych słowach o sytuacji polskich mediów. Znowu bije rekordy żenady?Czytaj dalej

Niedziela bez handlu może zostać zniesiona?

Prawo i Sprawiedliwość wciąż szuka panaceum dla zaistniałych problemów. Od kilku dni jesteśmy świadkami licznych apeli kierowanych w stronę władz naszego kraju. Odnoszą się one do umożliwienia naszemu społeczeństwu wykonania niezbędnych zakupów również w niedzielę. Jak wskazują przedsiębiorcy, zrezygnowanie z niedzieli bez handlu umożliwi nie tylko rozłożenie ilości odwiedzających. Podniesie to też ilość zysków, które na ten moment znacznie zmalały pomimo stopniowego odmrażania gospodarki. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Już 1 czerwca kroki milowe w powrocie do normalności. Podjęto ostateczne decyzje w dwóch sprawach

Na łamach Wirtualnej Polski rzecznik rządu - Piotr Muller odpowiedział na postulaty Rady Dialogu Społecznego. Organ ten oczekuje zniesienia zakazu handlu na czas pandemii koronawirusa. Miałby on trwać do końca tego roku przy zapewnieniu dwóch weekendów wolnych od pracy. Jego zdaniem, w obliczu poprawiającej się sytuacji epidemiologicznej wnioski związkowców nie znajdują przełożenia w rzeczywistości. Nie mniej jednak wskazuje, że pomysł ten jest ważny dla Rady Ministrów. Mimo to nie przewidują jego wprowadzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zasiłek "2500+" już niedługo? Skorzystają setki tysiące Polaków
  2. Ksiądz nagle źle się poczuł, wezwano karetkę. Kościół w kwarantannie, czekają na testy
  3. Zimny front znad Białorusi przyniesie niepożądaną zmianę pogody. Czekają nas zadziwiające różnice temperatur
  4. Skandaliczny SMS, nakaz podpisania lojalki. Legendarny dziennikarz ujawnił szczegóły afery z Kazikiem
  5. Wykorzystała 500 plus, żeby wyłudzić pieniądze. W sumie zainkasowała aż ponad milion złotych
  6. W słowa Andrzeja Dudy aż trudno uwierzyć. Mówił o polskiej turystyce

Źródło: [Wirtualna Polska]