Niebezpieczny składnik w produktach na Święta. Lepiej ich unikać.. Pixabay/TanteTatiŹródło: Pixabay/TanteTati
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Grudnia 2019

Producenci was przed tym nie ostrzegą. Niebezpieczny składnik w świątecznych słodyczach największych marek

Czekolada sprzedawana na święta może zawierać niebezpieczny składnik. Dotyczy to głównie dwóch popularnych marek - Milka i Wedel. Producenci Was o tym nie ostrzegą, a Wy powinniście być tego świadomi. Lepiej unikać tych produktów.

Kupując prezenty na Święta, często sięgamy także po świąteczne słodycze jako miły dodatek do naszych toreb świątecznych. Jednak przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na skład słodyczy marek Milka i Wedel. Polacy uwielbiają słodycze tych producentów i chętnie po nie sięgają. Czekolady te są naszym kraju zdecydowanie jednymi z najpopularniejszych. Nie inaczej jest także w okresie Świąt. Warto jednak wiedzieć, co w sobie zawierają.

Lubisz mięso? Lista produktów, po które już nigdy więcej nie sięgnieszLubisz mięso? Lista produktów, po które już nigdy więcej nie sięgnieszCzytaj dalej

Czekolada z niebezpiecznym składnikiem

Jak się okazuje, w niektórych Milkach i Wedlach jest olej palmowy. Jest on popularny i tani. Jednak jest szkodliwy dla naszego zdrowia, ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, co łatwo może prowadzić do otyłości i chorób sercowo-naczyniowych, dlatego raczej powinniśmy unikać spożywania produktów go zawierających.

W produktach marki Milka olej palmowy można znaleźć w składzie następujących słodkości: Alpejskie Mleczko, Czekolada mleczna Oreo, Pieguski Choco Cookie, Choc&Choc Ciastka biszkoptowe, Mmmax Herbatniki kakaowe i mleczne Oreo, Czekolada Daim, Czekolada mleczna Lu. Dalej nie przeglądałem. W najzwyklejszej czekoladzie mlecznej na szczęście nie ma nic podejrzanego. Gorzej jednak jeśli ktoś woli inne produkty tej firmy.

W produktach marki Wedel oleju palmowego nie ma w czekoladzie mlecznej i ptasim mleczku. Olej palmowy zawiera: czekolada mleczna truskawkowa, Pawełek Batonik mleczny śmietanka i Muffina Wedel.

Nie wiadomo za to czy słynne czekoladowe mikołaje świąteczne zawierają w swoim składzie olej palmowy, ale jest to niewykluczone i pewnie zależy od marki czekolady.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Magda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczni

4. Sophia Loren naprawdę się tak nie nazywała. Jedna z tajemnic najsłynniejszej aktorki

5. Kaczyński chciał to ukryć. Kamery uchwyciły bolesny grymas na jego twarzy

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News