Nie żyje ostatni osobnik gatunku nosorożca
Źródło:Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 25 Listopada 2019

Do tego doprowadził człowiek. Umarł ostatni osobnik gatunku nosorożca

Przykre doniesienia z Malezji - nie żyje ostatni nosorożec sumatrzański. Jako przyczynę śmierci podaje się chorobę nowotworową, jednak przyczynił się do tego niewątpliwie też człowiek.

Co jakiś czas pojawiają się informacje o kolejnych zagrożonych wyginięciem gatunkach zwierząt. Niektórych z nich, ludzkość za kilka lat już nigdy nie będzie miała okazji zobaczyć na żywo.

Samica nosorożca sumatrzańskiego, o imieniu Iman, była ostatnim osobnikiem tego gatunku. Miała około 25 lat i zmarła na wskutek choroby nowotworowej i działań człowieka. Ostatni żyjący w Malezji samiec tego gatunku odszedł w maju tego roku. W Indonezji żyje już tylko około 80 egzemplarzy tego gatunku, a od całkowitego wyginięcia dzieli go prawdopodobnie zaledwie kilka dekad. Informacje o śmierci Iman podali lolalni naukowcy oraz minister ds. turystyki, kultury i środowiska - Christine Liew.

"Wiedzieliśmy, że stanie się to prędzej niż później, ale ta wiadomość strasznie nas zasmuciła" - powiedziała Christine.

Zwierzęta popełniają samobójstwa w czasie najokrutniejszego festiwalu świata. NiewyobrażalneZwierzęta popełniają samobójstwa w czasie najokrutniejszego festiwalu świata. NiewyobrażalneCzytaj dalej

Zagrożone gatunki zwierząt - przyczynia się do tego człowiek

Dzikie zwierzęta umierają nie tylko z powodu różnych chorób. Ich wrogiem często jest człowiek, na przykład kłusownicy, którzy kolekcjonują ich rogi. Człowiek dokonuje też wyrąbu ich siedlisk pod plantacje palm. Najgorsze są także ich przesiedlenia i rozpraszanie osobników na wielu wysepkach. Naturalne tereny nosorożców są również odbierane im i przywłaszczane na potrzeby rozbudowy dróg i w celach ekspansji rolniczej. Zwierzęta giną także z powodu zmian klimatycznych w wyniku globalnego ocieplenia.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Dokarmianie ptaków może być bardzo szkodliwe. Większość osób, nadal robi to źle

2. Kościół przerobiony na niezwykłą luksusową willę. Jego cena jest astronomiczna

3. Akcja, która przywraca wiarę w ludzi. Tutaj potrzebujący zje za darmo

4. Wiemy, ile brakuje do opłacenia emerytur. Nie mamy dobrych wieści

5. Po śmierci pana pies zniknął. Po kilku dniach rodzina odwiedziła grób i odkryła druzgocącą prawdę

6. Biedronka rusza ze sprzedażą innowacyjnej technologii. Wielu stałych klientów może się zdziwić

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News