Nie żyje były prezydent Indii. Pranab Mukherjee odszedł w wieku 85 lat.. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Sierpnia 2020

Były prezydent nie żyje, był zakażony. Media obiegają przykre informacje z Indii

Nie żyje były prezydent Indii. Pranab Mukherjee odszedł w wieku 85 lat. Przed trzema tygodniami u polityka wykryto obecność koronawirusa. Od tego czasu przebywał w szpitalu. Informację o śmierci Mukherjee'go potwierdziło m.in. biuro obecnego prezydenta kraju Rama Nath Kovinda.

Szczegóły śmierci Pranaba Mukherjee'go przytacza internetowy serwis Radia Zet. Jak przekazano, były prezydent Indii 10 sierpnia otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Od trzech tygodni polityk przebywał w szpitalu, gdzie stwierdzono u niego poważną infekcję płuc.

Ewa Drzyzga poprowadzi Ewa Drzyzga poprowadzi "Dzień Dobry TVN". Niewielu wie, że ma za sobą prawdziwy zdrowotny koszmarCzytaj dalej

Nie żyje Pranab Mukherjee

Przez kilka ostatnich dni stan byłej głowy państwa pozostawał poważny. Mukherjee znajdował się w stanie śpiączki. Według informacji przekazanych przez media konieczne okazało się również podłączenie go do respiratora.

Telewizja Polska w ogniu poważnych zarzutów. W siedzibie zrobi się gorąco, Jacek Kurski milczyTelewizja Polska w ogniu poważnych zarzutów. W siedzibie zrobi się gorąco, Jacek Kurski milczyCzytaj dalej

Polityk zmarł w szpitalu wojskowym w New Delhi. Radiozet.pl wskazuje, że przedstawiciele placówki przekazali, iż w wyniku wspomnianej infekcji płuc Mukherjee doznał wstrząsu septycznego. Stan zdrowia byłego prezydenta Indii uległ znacznemu pogorszeniu w minioną niedzielę.

Informację o śmierci polityka potwierdził jego syn oraz obecny prezydent Indii. "Jego śmierć to koniec pewnej epoki", napisało biuro obecnego prezydenta Rama Nath Kovinda. Kilkoma słowami działalność 85-latka upamiętnił też premier kraju. "Indie opłakują śmierć Bharata Ratna Shri Pranaba Mukherjee'go", czytamy w mediach społecznościowych Narendry Modiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Właśnie nadeszło potwierdzenie od premiera Morawieckiego
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Złe wieści dla seniorów na etacie. Niebawem ty też możesz stracić pracę

"Pozostawił niezatarty ślad na trajektorii rozwoju naszego narodu. Uczony par excellence, wybitny mąż stanu, był podziwiany przez całe spektrum polityczne i przez wszystkie grupy społeczne", napisał premier, wpis okraszając fotografią, na której w geście szacunku dotyka on stóp zmarłego dziś polityka.

Nie żyje Pranab Mukherjee.

Prezydenta pożegnał również niezwykle popularny w Indiach bolywoodzki aktor Akshay Kumar. "Jestem głęboko zasmucony wiadomością o śmierci byłego prezydenta Indii. Jego wkład w nasz naród będzie zawsze pamiętany. [...] Moje serdeczne kondolencje dla jego rodziny i zwolenników", napisał na Twitterze.

Nie żyje Pranab Mukherjee.

Pranab Mukherjee zapisał się w historii indyjskiego narodu. Funkcję prezydenta sprawował w latach 2012-2017. Poprzednio 85-latek przewodniczył również resortowi finansów oraz Ministerstwu Spraw Zagranicznych. W przeszłości Mukherjee odpowiedzialny był też za Ministerstwo Obrony. Co więcej, jak wskazuje radiozet.pl, polityk kierował obiema izbami parlamentu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd zmienił zdanie. Chodzi o zakaz lotów
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zginęła cała rodzina. Wielki wybuch na wschodzie Polski. Prawdziwy horror

Źródło: Radiozet.pl / Twitter