Nie żyje 19-latek. Wikimedia Commons / Presidencia de la República MexicanaŹródło: Wikimedia Commons / Presidencia de la República Mexicana
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 31 Marca 2020

“Lekarz powiedział mu, że nie musi się martwić“. Zmarł 19-latek, najpewniej był zakażony

Nie żyje 19-latek, którego objawy nie zostały potraktowane poważnie przez lekarza. Medyk miał podać młodemu mężczyźnie trochę paracetamolu i powiedzieć, że jest młody i silny. Do jego śmierci najpewniej doprowadził ostatecznie koronawirus.

Nie żyje 19-letni Luca Di Nicola, który na co dzień mieszkał i pracował w Londynie. Młody mężczyzna oraz jego bliscy zaczęli jakiś czas temu skarżyć się na rosnącą gorączkę, szybko skojarzoną z objawem zakażenia koronawirusem. Di Nicola udał się więc do lekarza, aby ten mógł wykluczyć ewentualne zarażenie.

Premier Morawiecki ogłosił całkowicie nowe obostrzenia. Ogromne ograniczenia w zakupach oraz przemieszczaniu sięPremier Morawiecki ogłosił całkowicie nowe obostrzenia. Ogromne ograniczenia w zakupach oraz przemieszczaniu sięCzytaj dalej

- Tydzień przed śmiercią Luca miał gorączkę i kaszel, a moja szwagierka Clarissa i jej partner Vincenzo, którzy mieszkają w tym samym domu, również to mieli. (...) Lekarz z Londynu podał mojemu siostrzeńcowi trochę paracetamolu. (...) Odwiedził go w domu i powiedział mu, że jest młody, silny i że nie musi się martwić - powiedziała ciotka zmarłego 19-latka.

Nie żyje 19-latek, przyczyną śmierci najpewniej COVID-19

Z dnia na dzień Di Nicola czuł się coraz gorzej. Jednego dnia niespodziewanie upadł i stracił przytomność. Szybko został przewieziony do szpitala, jednak tam niestety zmarł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące ustalenia naukowców. Koronawirus nie zawsze atakuje sam
2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie

19-latek odszedł najpewniej właśnie z powodu zakażenia koronawirusem. Jego bliscy zostali poddani obowiązkowej kwarantannie, w której spędzą najbliższe dwa tygodnie. Ta tragiczna historia przypomina więc, że COVID-19 stanowi zagrożenie nie tylko dla seniorów, dlatego każdy z nas powinien stosować się do odgórnych zaleceń, aby pozostać zdrowym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dodatkowe pieniądze dla emerytów i rencistów. Już dzisiaj seniorzy otrzymają wypłaty
  3. Nie żyje pracownik Ministerstwa Sprawiedliwości. Był zakażony wirusem
  4. Handel w niedzielę może powrócić na dobre? Minister ujawniła szczegóły pakietu antykryzysowego
  5. 50-latka z Wielkopolski miała przebywać w obowiązkowej kwarantannie. Policjanci przyłapali ją na gorącym uczynku
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków

Źródło: Radio ZET

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News