Nie żyje zdobywca Oscara oraz kilku statuetek Grammy, kompozytor Johnny Mandel.. publicdomainpictures.net/Riaan BadenhorstŹródło: publicdomainpictures.net/Riaan Badenhorst
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Czerwca 2020

Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara

Nie żyje Johnny Mendel. Wybitny kompozytor, zdobywca Oscara oraz licznych statuetek Grammy odszedł w wieku 94 lat. Artysta był także twórcą jednego z najbardziej charakterystycznych motywów muzycznych wykorzystanych w serialu. Mowa o słynnej produkcji "M.A.S.H".

Informację o śmierci kompozytora za przyjacielem muzyka Michaelem Feinsteinem przytacza serwis Gazeta.pl. "Drogi przyjaciel i niesamowity kompozytor, aranżer i wszechstronnie utalentowany Johnny Mandel właśnie zmarł. Świat nie będzie już taki sam bez jego poczucia humoru, dowcipu i kpiącego spojrzenia na życie i ludzkość", czytamy we wpisie bliskiego artyście mężczyzny, przytaczanym przez wspomniany portal.

Złe wieści dla klientów banków w Polsce. MBank, BGK, Citi Handlowy i BNP Paribas już zapowiedziały zmianyZłe wieści dla klientów banków w Polsce. MBank, BGK, Citi Handlowy i BNP Paribas już zapowiedziały zmianyCzytaj dalej

Nie żyje Johnny Mandel

"Nie da się go z nikim porównać, nikt nie potrafi komponować i aranżować jak on. Będzie nam go bardzo brakowało. Uczcijmy go, słuchając jego muzyki. Tego by chciał", dodał Feinstein, który również pełni zawód muzyka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Góra, której od wieków nie mogą zobaczyć kobiety. Absurdalna tajemnica

Zmarłego żegnają także gwiazdy muzycznego świata, w tym m.in. popularny wokalista Michael Buble, który, wyrażając swój smutek, za pośrednictwem Twittera nazwał Mandela swoim "osobistym bohaterem".

Artysta przyszedł na świat w Nowym Jorku w roku 1925. Jak przypomina Gazeta.pl, w 1966 r. Johnny Mandel otrzymał Oscara w kategorii "Najlepsza muzyka, Oryginalna piosenka" za utwór "The Shadow of Your Smile", który powstał do filmu "Brodziec". Kompozytor jest także autorem utworu "Suicide Is Painless", wykorzystanego w czołówce popularnego serialu "M.A.S.H".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prawie 18 tys. Polaków już niebawem otrzyma ważne wezwania. Będą zaskoczeni
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: Gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News