Nie żyje 16-letnia Kornelia. Została zamordowana w lesie w okolicach Konstancina. Sprawcy zatrzymani.. Pixabay/4711018Źródło: Pixabay/4711018
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Kwietnia 2020

16-letnia Kornelia nie żyje. Zatrzymano dwóch podejrzanych

Nie żyje 16-letnia Kornelia. Została zamordowana w lesie w okolicach Konstancina. Sprawcy zostali zatrzymani, 25-latek przyznał się do winy i przebywa obecnie w areszcie z zarzutem zabójstwa. Jego współwinna zbrodni koleżanka, która jest osobą nieletnią, została umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Jak przekazała w czwartek prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, dwoje sprawców zabójstwa 16-letniej Kornelii K, zostało zatrzymanych przez policję. Jej zwłoki znaleziono w niedzielę w lesie w okolicach Konstancina. Pokrzywdzona straciła życie na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia.

Agata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałAgata Duda otrzymała zatrważający list od żony polityka. Treść odbiera mowę, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Nie żyje 16-letnia Kornelia. Sprawcy zatrzymani

Jak poinformowała prokurator, 25-letni Patryk B. usłyszał zarzut zabójstwa i został aresztowany na okres trzech miesięcy, a towarzysząca mu koleżanka, nieletnia Martyna S., została umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Sprawców morderstwa 16-letniej Kornelii K. zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. 3,5-letni Kacperek nadal nie odnaleziony. Opublikowano film z miejsca poszukiwań, poruszający widok i dramatyczny materiał dziennikarza WP
2. 76-latka skręcała w lewo, wjechała pod samochód. Reanimacja na ulicy, kobieta nie żyje

Jak ustalili śledczy, do zabójstwa doszło 11 lutego 2020 r. w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie w gminie Konstancin-Jeziorna. - Pokrzywdzona zmarła na skutek strzałów z broni pneumatycznej i przyduszenia - podała prokurator.

- Zatrzymany 25-letni Patryk B. w dniu 29 kwietnia 2020 r. w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszał zarzut zabójstwa Kornelii K. wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą nieletnią Martyną S. - przekazała. Prokurator dodała, że Patryk B. przyznał się do popełnienia morderstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

- W stosunku do Martyny S. sąd (Wydział Rodzinny i Nieletnich) zastosował środek w postaci umieszczenia w schronisku dla nieletnich na okres trzech miesięcy. Sąd przekazał sprawę nieletniej na wniosek prokuratora do dalszego prowadzenia prokuraturze. Sąd podzielił stanowisko prokuratora, że istnieją podstawy pociągnięcia nieletniej do odpowiedzialności na zasadach określonych w Kodeksie karnym - dodała. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany wirusolog wygłosił opinię różniącą się od zdania WHO. Mowa o odporności na ponowne zakażenie
  2. EBC: Z ważnym komunikatem dla wszystkich. Odetchniesz z ulgą
  3. Koniec "godzin dla seniorów" w sklepach. Minister Jadwiga Emilewicz oficjalnie zapowiedziała zmiany
  4. Wielki protest pracowników medycznych. Otrzymali upokarzającą premię, wielu będzie oburzonych
  5. Wszczęcie procedury przeciwko Polsce przez KE. Mocna odpowiedź Ministerstwa Sprawiedliwości, ostre słowa
  6. Zapytali Szumowskiego o szczegóły wakacji. Ogromne rozczarowanie dla setek tysięcy Polaków
     

Źródło: polsatnews.pl