Nie żyje Milton Glaser, autor najsłynniejszego logotypu miasta na świecie.. publicdomainpictures.net/Riaan BadenhorstŹródło: publicdomainpictures.net/Riaan Badenhorst
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 27 Czerwca 2020

Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle

Nie żyje Milton Glaser, legendarny nieomal rysownik oraz designer, autor najsłynniejszego logotypu miasta na świecie "I love NY". Miejscem śmierci mężczyzny dość symbolicznie został właśnie Nowy Jork. Rysownik odszedł w dniu swych 91. urodzin. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynika, że przyczyną śmierci był wylew.

Milton Glaser urodził się w Nowym Jorku, miastu, które następnie rozsławił stworzonym przez siebie logotypem. Interia zwraca uwagę, że rysownik ma jednak węgierskie korzenie, będąc potomkiem żydowskich emigrantów. Artysta jest absolwentem The Cooper Union, gdzie ukończył studia graficzne. Kolejno kształcił się we Włoszech.

Jest oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Zaskakujące liczby, prezydent ma ogromny długJest oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy. Zaskakujące liczby, prezydent ma ogromny długCzytaj dalej

Nie żyje legendarny rysownik

W trakcie swojej niezwykle bogatej kariery Glaser zaprojektował przeszło 300 plakatów. Najsłynniejszym bodaj dziełem rysownika pozostaje znane na całym świecie logo wyrażające miłość do Nowego Jorku, w którym słowo "love" zastąpiono sercem. Projekt powstał w latach 70., mimo to po dziś przynosi roczny zysk wynoszący około 30 milionów dolarów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Magdalena Ogórek chciała pochwalić się świadectwem córki, ale internauci zwrócili uwagę na inny szczegół. "Ja nie myślę jak złodziej"
2. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch

Stworzone przez Miltona Glasera logo

Interia zwraca uwagę, że znak stał się swego czasu symbolem jedności mieszkańców miasta. Po ataku na World Trade Center w 2001 roku Glaser stworzył nową wersję logotypu, która głosiła "I Love NY More than ever". Znane na całym świecie serce wyglądało zaś na lekko nadpalone.

Nie żyje rysownik. Był aureatem licznych nagród o niezwykle prestiżowym statusie. Warto dodać, że artysta stworzył nawet własną czcionkę, znaną jako "Glaser Stencil".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już ponad 3 mln Polaków korzysta z dużego ułatwienia, ty też możesz. Wystarczy jedna rzecz
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: Interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News