Nie żyje 25-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna utonął, zażywając wieczornej kąpieli w jeziorze Pile.. wikipedia/Kapitel
Źródło: wikipedia/Kapitel
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Lipca 2020

Niewyobrażalnie tragiczny finał urodzin nad jeziorem. Nie żyje 25-letni chłopak, rodzina załamana

Nie żyje 25-letni mieszkaniec Gdańska, który wraz z bratem oraz kolegą świętował urodziny w okolicach jeziora Pile w Bornem Sulinowie w województwie zachodniopomorskim. Młody mężczyzna utonął, zażywając wieczornej kąpieli. Informację potwierdzili już przedstawiciele policji ze Szczecinka.

Szczegóły tragedii za funkcjonariuszami policji przytacza Wirtualna Polska. Jak czytamy, poszukiwania młodego gdańszczanina rozpoczęły się w sobotę po godzinie 22. Kilka godzin wcześniej mężczyzna wraz z kolegami spożywał alkohol na pomoście na jeziorze Pile w Bornem Sulinowie. – 25-latek postanowił wejść do wody i się ochłodzić. Pływał przy pomoście około 15 minut – przekazała asp. Anna Matys z policji w Szczecinku, cytowana przez wp.pl.

Mocne starcie w TVP Info. Padły wyzwiska, nikt się nie spodziewał, że dojdzie do tak kuriozalnej sytuacjiMocne starcie w TVP Info. Padły wyzwiska, nikt się nie spodziewał, że dojdzie do tak kuriozalnej sytuacjiCzytaj dalej

Nie żyje 25-latek

Ponieważ mężczyzna przez dłuższy czas nie wychodził z wody, koledzy mieszkańca Gdańska rozpoczęli poszukiwania 25-latka. Gdy te nie przyniosły żadnego efektu, zdecydowali się wezwać na miejsce mundurowych. – Mówili, że 25-latek nie krzyczał. To tragedia rodzinna, bo mężczyzna był nad jeziorem z bratem – wskazuje wspomniana powyżej oficer prasowa miejscowej policji.

Magdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Właśnie pojawiło się w sieciMagdalena Ogórek wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Właśnie pojawiło się w sieciCzytaj dalej

Poszukiwania młodego mężczyzny zakończono po około trzech godzinach. Niestety, nie udało się go uratować. Ratownicy wyłowili z jeziora ciało 25-latka. Dodajmy, że z informacji zamieszczonych w internecie wynika, że średnia głębokość zbiornika Pile wynosi przeszło 11 metrów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?

Wirtualna Polska przekazuje, że konieczna okazała się interwencja specjalistów, wobec czego na miejsce wezwano grupę ratownictwa wodno-nurkowego z Koszalina, ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a także przewodnika z psem. W nocy oraz w niedzielny poranek okolice zdarzenia badali technicy kryminalistyki. Prokuratura zdecydowała bowiem o konieczności przeprowadzenie sekcji zwłok.

Młodzi mężczyźni nad leżące w województwie zachodniopomorskim jezioro mieli przyjechać z Gdańska. Na północ od zbiornika biegnie droga krajowa nr 20 ze Stargardu do Gdyni.

Wobec trwającego okresu wakacyjnego przedstawiciele policji wielokrotnie zwracali uwagę na to, by spędzając urlop nad wodą, zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo w trakcie wypoczynku. "Musimy zachować czujność, rozwagę i racjonalnie oceniać swoje umiejętności pływackie. To od nas samych w największym stopniu zależy bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Zadbajmy, aby wypoczynek nad wodą wiązał się z miłymi wspomnieniami", czytamy w oficjalnym komunikacie polskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Są ofiary. Samolot uderzył w apartamentowiec. Dramatyczne doniesienia z Europy

Źródło: wp.pl / policja.pl