Nie żyje. Pixabay/_Alicja_
Źródło: Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 26 Lipca 2020

Żałoba w Hollywood, nie żyje legendarna aktorka, laureatka dwóch Oscarów. W wieku 104 lat zmarła ostatnia, żyjąca gwiazda obsady kultowego "Przeminęło z wiatrem"

Nie żyje ostatnia, żyjąca gwiazda, która występowała w kultowym "Przeminęło z wiatrem". Olivia de Havilland miała 104 lata, zmarła w Paryżu, gdzie mieszkała w ostatnim czasie. 1 lipca obchodziła urodziny.

Olivia de Havilland dożyła sędziwego wieku. 1 lipca skończyła 104 lata. Zmarła z przyczyn naturalnych w swojej rezydencji w Paryżu. Urodziła się w 1916 r. w Tokio.

Mama usnęła, kiedy jej dzieci weszły do nagrzanego samochodu. Niewyobrażalna tragedia, jedno nie żyje, drugie walczy o życieMama usnęła, kiedy jej dzieci weszły do nagrzanego samochodu. Niewyobrażalna tragedia, jedno nie żyje, drugie walczy o życieCzytaj dalej

Nie żyje legenda Hollywood

Havilland zagrała drugoplanową rolę Melanie Hamilton Wilkes w kultowym "Przeminęło z wiatrem" z 1939 roku. Właśnie z tym filmem była najmocniej kojarzona aż do końca kariery. Tymczasem aktorka dorobiła się dwóch Oscarów za występy w dwóch, innych produkcjach - "Dziedziczce" i "Najtrwalszej miłości".

Wysoko postawiony duchowny urządzić miał dom schadzek dla dzieci, które rozdzielano księżom. Na jaw wyszedł przerażający procederWysoko postawiony duchowny urządzić miał dom schadzek dla dzieci, które rozdzielano księżom. Na jaw wyszedł przerażający procederCzytaj dalej

Legenda kojarzona jest nie tylko ze swoją pracą i warsztatem. Wiele mediów skupiło uwagę na jej konflikcie z siostrą, Joan Fontaine, która również wybrała karierę aktorską. Ich konflikt w pewnym momencie nabrał na sile tak bardzo, że w 1941 r., podczas gali rozdania Oscarów aktorka odrzuciła gratulacje Havilland. Kilka lat później doszło do analogicznej sytuacji, ale tym razem to Olivia nie przyjęła dobrego słowa siostry. Odepchnęła Joan.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pierwszy raz od 10 lat, rekordowa podwyżka dla wszystkich. Emeryci będą zadowoleni?
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Kierowco, pakiet deregulacyjny został przyjęty. Szykują się poważne zmiany, oto 7 najważniejszych

Ich konflikt trwał aż do śmierci Joan w 2013 roku. Wówczas Havilland publicznie wyraziła żal, choć była w tym oszczędna. Joan swojego Oscara otrzymała za rolę w filmie "Podejrzenie" z 1941 roku.

W 1950 roku Havilland otrzymała drugiego Oscara. Tym razem za rolę w filmie "Dziedziczka". Choć była to ostatnia, przyznana jej przez Akademię nagroda, do końca życia utrzymała status gwiazdy, dzięki niezapomnianemu występowi w "Przeminęło z wiatrem". Produkcja nadal uznawana jest za najbardziej lukratywną w historii Hollywood. Przy uwzględnieniu inflacji, zarobiła 1,8 mld dolarów. Havilland zagrała w filmie Melanie Wilkes zd. Hamilton, żonę filmowego Ashleya i siostrę Charlesa, męża Scarlett.

Havilland przestała grać, kiedy dowiedziała się o chorobie syna, który zmarł w wieku 42 lat. Nie była to jedyna tragedia, z którą zmierzyć się musiała aktorka. Jej drugi mąż Pierre Galante, cierpiał na nowotwór płuc a córka nie mogła pogodzić się ze śmiercią męża.

W 2010 roku otrzymała Legię Honorową a w 2017 roku Order Imperium Brytyjskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono największe sekrety Jarosława Kaczyńskiego. Gdy nikt nie patrzy dzieją się niesłychane rzeczy
  2. Tragedia w Pruszkowie. Podczas imprezy wyrzucili butelkę z okna na 3. piętrze. Trafili w starszą kobietę, jest w szpitalu
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Tragedia na południu Polski. Dwie osoby nie żyją, nic nie dało się zrobić

Źródło: [Lublin112.pl]