Nie żyje Wojtek Szymański. (zdj. Il. ) ; PixabayŹródło: (zdj. Il. ) ; Pixabay
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 26 Czerwca 2020

Nie żyje wieloletni i zasłużony dziennikarz "Gazety Wyborczej"

Nie żyje Wojtek Szymański, znany i szanowany dziennikarz Gazety Wyborczej. Wrocławski redaktor od lat cieszył się uznaniem nie tylko lokalnej społeczności, ale i swojego pracodawcy. Zmarł w wieku 45 lat. Wcześniej kierował działaniami tamtejszego radia Ram.

Media społecznościowe obiegła niezwykle smucącą informacja. Lokalne media przekazały wiadomość o śmierci Wojtka Szymańskiego. Dziennikarz Gazety Wyborczej od dłuższego czasu walczył z chorobą nowotworową. Przypomnijmy, że przed podjęciem pracy w GW był on redaktorem naczelnym radia Ram.

Bp Edward Janiak na wygnaniu, musiał opuścić diecezję. Gdzie się teraz podzieje?Bp Edward Janiak na wygnaniu, musiał opuścić diecezję. Gdzie się teraz podzieje?Czytaj dalej

Nie żyje Wojtek Szymański, dziennikarz Gazety Wyborczej

"Zmarł Wojtek Szymański - człowiek, który we wrocławskiej Wyborczej pomagał mi w stawianiu pierwszych kroków w dziennikarstwie politycznym. Spoczywaj w pokoju, Redaktorze" - czytamy we wpisie na Twitterze. Informację o jego śmierci przekazał redaktor GW, Michał Wilgocki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch

Wspomnienie o dziennikarzu przekazało też radio Ram. Na swoim Facebooku umieścili poruszający wpis. "Wojtek nie lubił, gdy mu się robiło zdjęcia. Był z nami tylko 3 lata, ale był uczciwym, pracowitym szefem. Mocno trzymaliśmy za niego kciuki, walczył bardzo dzielnie i nie zamierzał się poddawać, bo chciał jeszcze tyle rzeczy... choćby zobaczyć Nowy Jork. Po kolejnej chemii pisał: «Jedyna korzyść z tej korony jest taka, że ludzie siedzą na tyłkach w domu i nie muszę nikomu zazdrościć... Pozdrów wszystkich w radiu ode mnie»" - czytamy na stronie rozgłośni.

Nie żyje

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: [Radio Ram/Twitter/Michał Wilgocki]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News