Nie żyje. unsplash.com/Andres F. Uran
Źródło: unsplash.com/Andres F. Uran
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Listopada 2020

Nie żyje znany polski dziennikarz. ''Po trzech tygodniach pod respiratorem, dziś przegrał walkę z koronawirusem''

Nie żyje Tomasz Kuc. Znany i szanowany dziennikarz ostatnie 21 dni spędził podłączony do respiratora. Niestety, przegrano walkę o życie niedawnego dyrektora Polskiego Radia 24. Dramatyczne wiadomości zostały przekazane przez Radio Dla Ciebie.

"Po trzech tygodniach pod respiratorem, dziś przegrał walkę z koronawirusem Tomasz Kuc, były dziennikarz Radia Kielce i były prezes Radia Olsztyn. Do niedawna był dyrektorem redaktorem naczelnym Polskiego Radia 24" - donosi Radio RDC.

Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. Zadziwiające sugestie wobec Niemców w Wiadomościach TVP. "Kto nie zna historii, skazany jest na jej powtarzanie"Czytaj dalej

Nie żyje Tomasz Kuc. Przegrał walkę z wirusem

Zmarły przez 25 lat realizował się na rynku mediów. Jeszcze w latach 80. Kuc podejmował wspólne aktywności z wydawnictwami podziemnymi. Działalność opozycyjna w okresie PRL-u nie była jedynymi zasługami cierpiącego na koronawirusa.

Mężczyzna był dyrektorem Radia Kielce oraz Radia Olsztyn. Zasiadał również w dziale publicystyki TVP Info i w TVP Białystok. Obowiązki dyrektora Polskiego Radia 24 pełnił do kwietnia 2017 roku.

Przed śmiercią Kuc miał rozpocząć współpracę z Radiem Dla Ciebie.

Hubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyHubert Urbański ujawnił wielką tajemnicę Milionerów. Wielu widzów zachodziło w głowę, teraz sekret jego ekranu został odkrytyCzytaj dalej

Żal po stracie Tomasza Kuca wyrazili internauci. "Jakie to wszystko smutno-przerażajace" - czytamy w jednym z komentarzy. "Od 3 miesięcy odkładaliśmy spotkanie. Bardzo żałuję" - wspomina kolega zmarłego.

"Przez kilka lat pracowaliśmy w jednym pokoju. We dwoje. I chociaż różnilismy się w wielu kwestiach, byliśmy dobrymi kumplami. Nie do wiary, jakie kruche jest życie. Żegnaj Tomku" - dodaje inny współpracownik.

Kondolencje złożyła również polityczka Prawa i Sprawiedliwości - Joanna Lichocka. "Okropna, szokująca wiadomość. Znałam Tomka, współpracowaliśmy kiedyś w TVP. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... Wyrazy głębokiego współczucia dla bliskich i przyjaciół. R.I.P" - podała za pośrednictwem Twittera.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Kaufland podjął kluczową decyzję przed świętami. Tysiące osób czeka fantastyczna niespodzianka
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

"Z żalem informujemy, że na Wieczną Wartę odszedł instruktor naszej Chorągwi, który piastował m.in. funkcje p.o. Komendanta Chorągwi, Przewodniczącego Chorągwianego Sądu Harcerskiego, członka Komendy Chorągwi oraz Rady Chorągwi, a obecny wiceprzewodniczący Chorągwianego Sądu Harcerskiego hm. Tomasz Kuc" - deklarowali przedstawiciele Chorągwi Białostockiej ZHP, cytowani przez "Onet".

Nie znamy szczegółów dotyczących pogrzebu. Obowiązujące zasady sanitarno-epidemiczne uniemożliwiają przeprowadzenie uroczystości w pełnym tego słowa znaczeniu. Bliscy będą mogli zorganizować wyjątkowo skromne obchody lub poddać ciało kremacji i przeczekać pandemię.

Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Uwaga, ważne wieści dla seniorów. Media podały, ile dostaną do emerytury. Czy wystarczy?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Nowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dziecka
  3. Sok z kiszonej kapusty najtańszym skutecznym probiotykiem. Pomaga też we wszelkich chorobach układu pokarmowego
  4. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  5. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  6. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  7. TVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkowe
  8. Czy czeka nas scenariusz z Planety Małp? Naukowcy stworzyli hybrydę człowieka i małpy

Źródło: [RDC/Onet/Wirtualne Media]