Potwierdzono, że nie żyje jeden z polskich biskupów. Unsplash.com/Andres F. Uran
Źródło: Unsplash.com/Andres F. Uran
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 20 Października 2020

Nie żyje znany, zasłużony polski biskup. Niedługo przed śmiercią okazało się, że jest zakażony

Kiedy potwierdziły się doniesienia, że nie żyje biskup senior Bogdan Wojtuś, osoby, które miały okazje spotkać go na swojej drodze, głośno mówią o swojej ogromnej stracie. Niestety w ostatnich chwilach swojego życia hierarcha musiał być hospitalizowany, znane są szczegóły jego stanu zdrowia tuż przed śmiercią.

O tym, że nie żyje biskup Bogdan Wojtuś, piszą wszystkie najważniejsze media w Polsce. Hierarcha był niezwykle zasłużonym duchownym, a jego odejście największy smutek wywołało w archidiecezji gnieźnieńskiej, w której przez lata działał i która była szczególnie bliska jego sercu. Szczegóły śmierci biskupa nie są tajemnicą, niestety był zakażony wirusem SARS-CoV-2.

Ostatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystkoOstatni wpis Dariusza Gnatowskiego wyciska łzy. Aż trudno uwierzyć, mówi o nim wszystkoCzytaj dalej

Biskup Bogdan Wojtuś nie żyje, polski kościół wiele mu zawdzięcza

Fakt, że biskup Bogdan Wojtuś nie żyje, jest dla wielu osób wyjątkowo smutną informacją. Duchowny, który w 2012 roku przeszedł na kapłańską emeryturę, nie zdecydował się na całkowite wycofanie z życia Kościoła i nadal uczestniczył w aktywnościach chociażby archidiecezji gnieźnieńskiej. To właśnie również w kwestii tej archidiecezji przez lata lobbował jako prepozyt kapituły prymasowskiej, aby tytuł prymasa Polski ponownie trafił do arcybiskupów gnieźnieńskich.

Dzięki jego aktywnej postawie i niezłomności w walce w to, co wierzył, udało mu się osiągnąć zakładany cel i 19 grudnia 2009 roku Benedykt XVI poinformował, że przybyła się do tej prośby. Nic dziwnego zatem, że o tym, iż biskup Bogdan Wojtuś zmarł, piszą wszystkie najważniejsze media w Polsce. Te smutne doniesienia skomentowała również w mediach społecznościowych Archidiecezja Gnieźnieńska. To właśnie ona, jako pierwsza we wtorek poinformowała o tym smutnym wydarzeniu.

Dariusz Gnatowski z całych sił walczył o swoje zdrowie. W walce z chorobą przeszedł niesłychaną metamorfozęDariusz Gnatowski z całych sił walczył o swoje zdrowie. W walce z chorobą przeszedł niesłychaną metamorfozęCzytaj dalej

Hierarcha zmarł po tym, jak potwierdzono u niego zakażenie koronawirusem

- Zmarł bp senior Bogdan Wojtuś. We wtorek 20 października w godzinach południowych zmarł bp. senior Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… - czytamy w poście opublikowanym na Facebooku przez Archidiecezję Gnieźnieńskiej.

Wiadomo, że to właśnie po kontakcie z biskupem Bogdanem Wojtusiem na kwarantannę skierowany został prymas Polski abp Wojciech Polak.

W momencie, gdy potwierdzono w jego organizmie wirusa SARS-CoV-2, natychmiast wydano komunikat, że w tygodniu poprzedzającym wyniki testów biskup nie pełnił publicznej posługi. Wiadomo, że w ostatnim czasie stan zdrowia duchownego się pogorszył. Niestety pomoc medyków nie pomogła w procesie leczenia i podano najgorszą z możliwych wiadomości: biskup Bogdan Wojtuś nie żyje.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Przerażające nagranie z warszawskiego metra. Służby nie chciały zareagować, pasażerowie wzięli sprawy we własne ręce

2. Polacy szykują się na drugą falę. Dwa produkty w pośpiechu znikają ze sklepów, dla ciebie może już nie wystarczyć

Archidiecezja Gnieźnieńska opublikowała obszerny wpis, gdzie wspomina życie cenionego kapłana

Przez lata posługi biskup Bogdan Wojtuś zapadł w pamięć nie tylko kolegom kapłanom, ale przede wszystkim wiernym. Sposób sprawowania przez niego nabożeństw sprawiał, że w kościele gromadziły się tłumy. Nie są znane szczegóły przebiegu jego choroby, niestety pewne jest, że stan zdrowia biskupa pogorszył się na tyle, że konieczne było przetransportowanie go do szpitala.

- Biskup senior Bogdan Wojtuś od soboty był hospitalizowany. Miał potwierdzoną obecność koronawirusa SARS-CoV-2. O terminie pogrzebu poinformujemy - przeczytać możemy na Facebooku rodzimej Archidiecezji biskupa.

Jego osoba była niezwykle istotna również dla najważniejszych hierarchów w polskim Kościele. Prymas Polski wprost przyznaje, że gdyby nie biskup Bogdan Wojtuś nie byłby tym, kim jest teraz. W poruszających słowach żegna duchownego: „był moim rektorem i mistrzem. Uczył nas, że źródłem i siłą kapłańskiego posługiwania jest miłość do Boga i człowieka”.

Co z pieniędzmi dla seniorów? Wszystko jasne, minister wreszcie zabrał głos ws. dodatkowych środków do emeryturyCo z pieniędzmi dla seniorów? Wszystko jasne, minister wreszcie zabrał głos ws. dodatkowych środków do emeryturyCzytaj dalej

Źródło: Onet / Facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
  2. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo