Nie żyje Phyllis Somerville, uznana amerykańska aktorka.. (zdj. il.) publicdomainpictures.net/Riaan Badenhorst
Źródło: (zdj. il.) publicdomainpictures.net/Riaan Badenhorst
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Lipca 2020

Nie żyje słynna aktorka, zmarła w wieku 76 lat. Mogliście ją znać m.in. z "Dziwnego przypadku Bejnamina Buttona"

Nie żyje Phyllis Somerville. Popularna w szczególności w Stanach Zjednoczonych aktorka filmowa, telewizyjna i – być może przede wszystkim – teatralna odeszła, przeżywszy 76 lat. Menadżer artystki Paul Hilepo poinformował, że Somerville zmarła z przyczyn naturalnych w swym ukochanym Nowym Jorku.

Somerville przyszła na świat w samym niemalże środku II wojny światowej, pod koniec 1943 roku. Choć jej rodzinnym stanem było Iowa, w latach 70. ubiegłego wieku postanowiła przeprowadzić się do Nowego Jorku, by spróbować swoich sił w aktorstwie. Przez niemal pół wieku występowała na deskach – osławionego jako główny ośrodek sztuki teatralnej – nowojorskiego Brodwayu.

Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaStockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaCzytaj dalej

Nie żyje uznana amerykańska aktorka

Niemal do końca pozostała aktywna zawodowo. Polsat News wskazuje, że stosunkowo niedawno aktorka zagrała w sztuce opartej na motywach klasycznej amerykańskiej powieści autorstwa Lee Harpera, "Zabić Drozda". Szerszej publiczności Phyllis Somerville była znana przede wszystkim z roli w oscarowym "Dziwnym przypadku Benjamina Buttona" (wraz z Bradem Pittem czy Cate Blanchett). Swoim występem uświetniła też takie produkcje jak "NYPD Blue" czy "The Big C".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niebywałe nagranie Tadeusza Rydzyka trafiło do sieci. Został przyłapany na skandalicznym zachowaniu, przypominamy

2. Poznaliśmy plany rządu, szykują się zmiany. Chodzi o obostrzenia

TVP Info zatrudniło nową TVP Info zatrudniło nową "gwiazdę", jej przeszłość wzbudza emocje. Będzie kolejny skandal?Czytaj dalej

W trakcie trwającej kilka dekad kariery artystka wystąpiła u boku takich sław jak Jane Fonda, Robert Redford, Susan Sarandon czy Kate Winslet. Rola we wspomnianym "Dziwnym przypadku Benjamina Buttona" przyniosła jej nominację do prestiżowej nagrody SAGA (Screen Actors Guild Award), ciekawej o tyle, że przyznawanej bezpośrednio przez środowisko aktorskie.

Za pośrednictwem Facebooka Somerviile pożegnali liczni koledzy i koleżanki po fachu. Wzruszający wpis za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikował też wspomniany powyżej menadżer artystki, Paul Hilepo, zaznaczając, że współpracowali ze sobą przez blisko 30 lat. "Moje serce na zawsze pozostanie złamane", czytamy na Facebooku. "Wspomnienie jej uśmiechu pomoże przetrwać ten czas mnie oraz wszystkim, którzy ją kochali", dodaje.

Cytowany przez Polsat News Hilepo zaznacza, że Somerviile z dumą wspominała o sobie jako mieszkance Nowego Jorku, jednak zawsze zaznaczała, że niezwykle ceni sobie swe środkowo-zachodnie korzenie. Korzystając z Twittera, informację o śmierci aktorki podał też m.in. poświęcony teatrowi portal broadway.com.

Zmarła Phyllis Somerville.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Nie tylko propaganda TVP. W czasie wyborów stronniczy przekaz także w TVN
  3. Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrała
  4. Emerytura będzie jeszcze wyższa, wystarczy poczekać. ZUS w następnej transzy wypłaci wyższą trzynastkę
  5. Były mąż Marty Kaczyńskiej przerywa milczenie. Mówi o głośnym skandalu
  6. Poważny alarm. Zagrożenie bombowe na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie odliczali każdą minutę

Źródło: polsatnews.pl / facebook/ twitter