Nie żyje. Pixabay/valeria2326
Źródło: Pixabay/valeria2326
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Listopada 2020

Nie żyje wybitny polski lekarz. Uratował setki żyć, tragiczne informacje obiegają media

Nie żyje Marek Umiński. Wybitny lekarz przegrał walkę z koronawirusem. Doniesienia o jego śmierci przekazał profesor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Medyk podał też wiadomości o planowanej ceremonii pogrzebowej.

O śmierć Marka Umińskiego pisały największe portale i stacje telewizyjne. Chirurg cieszył się niesamowitym uznaniem zarówno wśród pacjentów, jak i współpracowników ze świata medycyny. Jak podaje TVN24, ekspert zmarł w gryfińskim szpitalu. Objawy wirusa były dla niego szczególnie dotkliwe.

Kiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniKiedy skończy się nauczanie zdalne? Ministrowie podają sprzeczne informacje, rodzice całkowicie zdezorientowaniCzytaj dalej

Nie żyje Marek Umiński. Zmarł w wieku 83 lat

"Tragiczna wiadomość dzisiejszego poranka uczyniła przeogromną wyrwę w moim sercu. Ta przeklęta współczesna zaraza odebrała mi mojego pierwszego mistrza i nauczyciela chirurgicznego fachu Doktora Marka Umińskiego. Był nie tylko geniuszem skalpela, ale przede wszystkim cudownym człowiekiem" - podał Jerzy Sieńko na Facebooku.

Tragiczna wiadomość dzisiejszego poranka uczyniła przeogromną wyrwę w moim sercu. Ta przeklęta współczesna zaraza...

Opublikowany przez Jerzego Sieńkę Czwartek, 12 listopada 2020

TVN24 informuje, że Marek Umiński miał szkolić między innymi obecnego marszałka Senatu - Tomasza Grodzkiego. Profesor nie zakończył pracy pomimo przekroczenia wieku emerytalnego. O zdrowie i życie ludzi walczył aż do śmierci.

Papież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesieniaPapież Franciszek pogrążył się w żałobie. Stracił bardzo bliską osobę, niezwykle przykre doniesieniaCzytaj dalej

Absolwent obecnego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego współtworzył Oddział Chirurgiczny Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

- Nie było chirurga, który by go nie znał. Wszyscy chcieli uczyć się od niego - wspomina dla TVN24 członkini Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie.

Co więcej, Umiński był jednym z pierwszy lekarzy w Polsce, który wykonywał przeszczepy nerek. Jerzy Sieńko przekazał wiadomości o planowanych na 20 listopada uroczystościach pogrzebowych.

"To bardzo smutna wiadomość! Dr Umiński- cudowny człowiek!!!" - komentuje wiadomości internauta. "Moje kondolencje rodzinie i bliskim [*]" - dodaje inny użytkownik Facebooka. "Wielki żal mój pierwszy szef. A przede wszystkim wspaniały człowiek!!!!" - wspomina dawny współpracownik lekarza.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zatrzymani po Marszu Niepodległości zostali zbadani alkomatem. Wynik zatrważa
2. Czeka nas aż pół tygodnia bez handlu. Mało kto ma w ogóle pojęcie, znamy już termin
3. OKO.press: Jarosław Kaczyński pilnuje, czy pod kościołami stoją policjanci

Zmarły jest twórcą programu leczenia osób cierpiących na patologiczną odmianę otyłości.

"Uroczystości pożegnalne rozpoczną się 20.11 o godz. 09:00 w kościele przy ul. Królowej Korony Polskiej, skąd samochodami udamy się na cmentarz. Póki co na cmentarzu nie ma ograniczeń co do liczby uczestników pogrzebu przy zachowaniu dystansu" - wskazał dawny uczeń Umińskiego.

Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięTadeusz Rydzyk przerwał milczenie ws. kardynała Dziwisza. Padły mocne słowa, nie hamował sięCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirusa może zabijać pewien niepozorny preparat. Okazuje się, że wszyscy mamy go w apteczkach
  2. Wskazano 3 najzdrowsze produkty świata. Niedowierzanie, ale nie ma wśród nich ogórków kiszonych ani buraków
  3. 36-latka pozbawiona życia przed szpitalem w Świętokrzyskiem. Przerażająca zbrodnia
  4. Rozpoznajesz tych narodowców? Policja prosi o pomoc
  5. Koszmar każdego pasażera. Anna Lewandowska zdradziła, co ją spotkało na lotnisku, ręce opadają
  6. Naukowcy chcą panować nad pogodą. Aż ciężko uwierzyć czego dokonali, ogromna rewolucja

Źródło: [PAP/TVN24/Radio Zet/Facebook/Jerzy Sieńko]