nie żyje. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Marca 2020

Nie żyje trzecia osoba zarażona wirusem w Polsce. Zatrważające doniesienia

Nie żyje trzecia już osoba zarażona wirusem z Wuhan. Mężczyzna pochodził z woj. lubelskiego i zmarł przed chwilą na szpitalnym łóżku.

Mężczyzna miał 66-lat i przebywał w szpitalu w stanie poważnym.

Księdza kwarantanna nie dotyczy? Relacja ze skandalicznego zajścia w szpitaluKsiędza kwarantanna nie dotyczy? Relacja ze skandalicznego zajścia w szpitaluCzytaj dalej

Nie żyje mieszkaniec Lublina

To kolejna ofiara wirusa z Wuhan w Polsce. Sprawa robi się poważna, przez ostatnie dni zmarły 2 osoby. Pacjent miał choroby współistniejące które przyczyniły się do jego śmierci. O wszystkim poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szefowa sztabu Dudy w złym stanie zdrowia. Rezygnuje z funkcji
2. Wzruszający apel o pomoc seniorom. Zaproponujmy im pomoc, zróbmy za nich zakupy

"Jednocześnie z przykrością informujemy, że zmarła trzecia osoba zakażona koronawirusem. To 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie (woj. lubelskie) i miał choroby współistniejące." podało MZ na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

Wczoraj zmarł 73-letni pacjent hospitalizowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Miał on kontakty z bliskim ze Stanów Zjednoczonych, który go zaraził.

Pierwszą ofiarą wirusa SARS-CoV-2 w Polsce była 55-letnia kobieta, która przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Również miała inne sprzężone choroby, które przyczyniły się do jej śmierci.

Jak podaje MZ na chwilę obecną sytuacja wygląda następująco: "W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 103/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe".

Większość osób zarażonych wirusem ma łagodne objawy i może samodzielnie wyzdrowieć. Ale ludzie w wieku powyżej 50 lat i osoby z chorobami serca, płuc lub osłabionym układem odpornościowym wydają się być bardziej narażone na poważne infekcje, które mogą prowadzić do zapalenia płuc i trudności w oddychaniu.

nie żyje

nie żyje

nie żyje

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady
  3. Czy sklepy i apteki będą zamknięte? Pewne ograniczenia dla Polek i Polaków
  4. Polskie kościoły nadal otwarte. Prymas poleca msze do 50 osób
  5. TVP przyłapana na kłamstwie. Chodzi o działania ws. wirusa
  6. Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na Ukrainę
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News