Nie żyje dwulatek, który zmarł z pragnienia wskutek pozostawienia go w nagrzanym pokoju.. (zdj. ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)
Źródło: (zdj. ilustr.) pxhere.com (CC0 Public Domain)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Sierpnia 2020

Nie żyje dwulatek, przebywał w przegrzanym pokoju. Zmarł z pragnienia, zapadł wyrok

Nie żyje dwulatek, który zmarł z pragnienia wskutek pozostawienia go w nagrzanym pokoju. Po przeszło roku oczekiwania na decyzję, 28-letnia matka chłopca została skazana przez sąd okręgowy w Moenchengladbach na 7,5 roku więzienia, wynika z informacji przekazanych przez niemiecką prasę.

Sprawa sięga roku 2019. Wówczas znaleziono bowiem ciało 2-letniego Leona, który zmarł z pragnienia po tym, jak jego matka pozostawiła go bez opieki w zamkniętym i nagrzanym pokoju we własnym mieszkaniu. Sąd wskazał, że kobieta mieszkająca na co dzień w miejscowości Grevenbroich świadomie zostawiła swoje dziecko na dwa dni.

Niespodziewana reakcja Tomasza Komendy doprowadza do łez. Zobaczył coś, co bardzo go poruszyło i było gestem w jego stronęNiespodziewana reakcja Tomasza Komendy doprowadza do łez. Zobaczył coś, co bardzo go poruszyło i było gestem w jego stronęCzytaj dalej

Nie żyje dwuletni Leon

Do wersji mówiącej o tym, że dwuletni chłopiec zmarł z pragnienia, przychylił się niemiecki sąd. Kobietę skazano na 7,5 roku pozbawienia wolności w związku z "zaniedbaniem ze skutkiem śmiertelnym". W uzasadnieniu wyroku sądu okręgowego Moenchengladbach zaznaczono, że nie sposób ustalić dokładną datę śmierci chłopca. Co za tym idzie – niemożliwym było udowodnienie zabójstwa 28-latce.

Nie żyje dwulatek, przebywał w przegrzanym pokoju. Zmarł z pragnienia, zapadł wyrokNie żyje dwulatek, przebywał w przegrzanym pokoju. Zmarł z pragnienia, zapadł wyrokCzytaj dalej

Jak wskazuje Radio Zet, matka zmarłego Leona nie próbowała kwestionować w wyroku sądu. Zdaniem mediów kobieta pogrążona jest w głębokiej depresji. Warto dodać, że 28-latka przyznała się do stawianych jej zarzutów, zapewniając jednak, że nie było świadoma, iż dziecko może umrzeć w zamkniętym pokoju.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Coś niepokojącego dzieje się z Lechem Wałęsą. Publicznie błaga o wybaczenie, rozpaczliwe słowa
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. GW: Rząd chce sprzedawać lasy. Grunty mają trafić pod zabudowę deweloperów

Przykład zmarłego dwulatka należy, rzecz jasna, do najbardziej drastycznych. Skrajna nieodpowiedzialność rodziców, którzy mimo ogromnych temperatur pozostawiają swoje dzieci choćby w nagrzanych samochodach, nie należy bynajmniej do rzadkości. Dość powiedzieć, że podobny przypadek zdarzył się choćby dziś w Lubinie. Matka 10-latki ruszyła na zakupy, zostawiając ją samą z zamkniętym pojeździe. Gdyby nie pomoc przechodniów, którzy wybili szybę, nie czekając na przyjazd funkcjonariuszy, dziewczynka mogłaby nie przeżyć.

"Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii. Nigdy nie zostawiajmy dziecka samego w samochodzie, szczególnie w czasie upałów. Temperatura w rozgrzanym aucie sięga nawet do 50- 60 stopni! Kiedy zauważymy pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę, reagujmy, natychmiast zawiadamiajmy służby ratunkowe, w tym Policję", apelują przedstawiciele policji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja Krzysztofa Rutkowskiego. Na miejscu jest policja. Jedna osoba trafiła do karetki
  2. Ile jest prawdy w wiralu o homofobii w Polsce? Dużo, ale znalazł się też rażący fałsz
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Olbrzymi dramat w Sopocie. Mieli go uratować. Nie zdążyli

Źródło: Radiozet.pl / Policja.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!