Świeczka. Pixabay/_Alicja_Źródło: Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Nie żyje aktor z "Na dobre i na złe", "Klanu" i "M jak miłość". Zasłabł podczas jazdy na rowerze

Aktor serialowy i lektor znany z dubbingu postaci w wielu filmach animowanych i grach komputerowych zmarł nagle w wieku 48 lat w Warszawie. Prawdopodobnie zasłabł podczas jazdy na rowerze - informuje portal Krknews.

Mikołaj Klimek, to aktor znany z polskich produkcji serialowych takich jak „Klan”, „Na wspólnej”, „Na dobre i na złe”, „13 posterunek” czy „M jak miłość”, a także z dubbingu filmów animiwanych i gier komputerowych, zmarł dzisiaj w Warszawie. Portal Krknews.pl informuje, że 48-letni mężczyzna zasłabł podczas jazdy na rowerze. Prawdopodobnie doznał zawału serca lub udaru.

Choć od lat prowadzi Choć od lat prowadzi "Jeden z dziesięciu", nikt nie wie jaki jest w rzeczywistości. Prawdziwa twarz Tadeusza SznukaCzytaj dalej

Mikołaj Klimek – bogata kariera aktorska

Mikołaj Klimek Urodził się w Krakowie i tam ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Swoją karierę zawodową zaczynał jako lektor w radiu RMF FM. Znany był z wielu produkcji serialowych, gdzie grał zazwyczaj drugoplanowe postacie. Jego umiejętności aktorskie swego czasu można było podziwiać w takich produkcjach jak „Klan”, „M jak miłość”, „Na wspólnej”, „Na dobre i na złe” czy „13 posterunek”. W ostatnim czasie zaangażował się także w film „Zenek”.

Mikołaj Klimek – głos, który znały miliony

Prawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawyPrawdziwa przyczyna śmierci Marii Czubaszek. Ujawniono kilka faktów, wielu nie zdawało sobie sprawyCzytaj dalej

Większą popularność przyniósł mu jego głos, który z całą pewnością jest doskonale znany dużej części Polaków. Swojego charakterystycznego głosu użyczał w takich produkcjach animowanych jak: „My little pony”, „Scooby Doo”, „Kung Fu Panda”, „Minionki” oraz „Shrek 4”. Jego najpopularniejsza rola to głos lektora w słynnej bajce „Pokemon”, która swego czasu biła rekordy popularności. Ponadto, można było go usłyszeć w grach komputerowych takich jak „Wiedźmin”, „Fallout 3” czy „League of Legends”.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Emerycie, w 2021 roku możesz dostać większą emeryturę. Waloryzacja, trzynastka, czternastka oraz inne dodatki. Jakie czekają nas zmiany? 2. TVN traci jedną z największych gwiazd. Znana dziennikarka odchodzi, zaskakująca decyzja już zapadła

Jego znajomi i rodzina wspominają Mikołaja Klimka nie szczędząc wzruszających słów w jego kierunku. „Miałem nadzieję na jeszcze wiele spotkań, bo to przemiły człowiek, bardzo dobrze się z nim rozmawiało, a każde nagrania były samą przyjemnością. I na wiele odcinków Pokemonów, w którym na początku i na końcu będzie do mnie mówił” – napisał jeden z kolegów Mikołaja Klimka.

Źródło: [krknews.pl, fakt.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emerycie, w 2021 roku możesz dostać większą emeryturę. Waloryzacja, trzynastka, czternastka oraz inne dodatki. Jakie czekają nas zmiany?
  2. TVN traci jedną z największych gwiazd. Znana dziennikarka odchodzi, zaskakująca decyzja już zapadła
  3. Ludzkie szczątki w otwartym grobie. Ostrowski cmentarz miejscem dramatycznego odkrycia
  4. Władza zaczęła myśleć o repolonizacji mediów. I to zaledwie kilka chwil po wyborach