Nie żyje Jerzy Madej. Pixabay/MeegeŹródło: Pixabay/Meege
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 11 Sierpnia 2020

Nie żyje senator i poseł na Sejm RP, miał 84 lata. Izba Wyższa przekazała przykrą informację o śmierci Jerzego Madeja

Nie żyje były poseł i senator, Jerzy Madej - poinformowała w komunikacie Izba Wyższa polskiego parlamentu. W latach 1958–80 był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego, później przystąpił do "Solidarności". Miał 84 lata.

 - 10 sierpnia 2020 r. zmarł Jerzy Madej, senator I–III kadencji, reprezentujący b. województwo koszalińskie. W Senacie I kadencji zasiadał w komisjach: Gospodarki Narodowej oraz Kultury, Środków Przekazu, Nauki i Edukacji Narodowej, w II kadencji był przewodniczącym Komisji Ochrony Środowiska i członkiem Komisji Nadzwyczajnej ds. Integracji Europejskiej, a w III kadencji – członkiem komisji: Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, Obrony Narodowej i Ochrony Środowiska. Był posłem na Sejm III kadencji - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie Senatu.

Gwiazda Gwiazda "Na Wspólnej" bardzo się boi. Może mieć poważne problemy finansoweCzytaj dalej

Nie żyje Jerzy Madej, poseł i senator

Jerzy Madej rodził się 2 września 1935 r. W 1958 r. ukończył studia na Wydziale Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej. W 1968 r. uzyskał stopień doktora, a w 1979 r. – doktora habilitowanego. Od 1956 r. pracował w Instytucie Budownictwa Wodnego PAN w Gdańsku. Od 1976 r. wykładał w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Koszalinie, przekształconej w Politechnikę Koszalińską; pełnił funkcje dyrektora Instytutu Budownictwa Lądowego (1978–80), prorektora ds. nauczania i wychowania (1981–82), kierownika Zakładu Geotechniki (1983–91), dziekana Wydziału Budownictwa Lądowego (1987–90) - poinformował Senat.

Cała Biedronka musiała zostać zamknięta. Trudna sytuacja pracownikówCała Biedronka musiała zostać zamknięta. Trudna sytuacja pracownikówCzytaj dalej

 - W latach 1958–80 był członkiem Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od 1981 r. należał do NSZZ „Solidarność”. W 2004 r. został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - czytamy w komunikacie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych2. Nie waloryzacja, nie trzynastka. Potężny zastrzyk gotówki dla seniorów zapewni coś innego

Jerzy Madej do Sejmu startował z list Unii Wolności, jako kandydat bezpartyjny. W 2001 roku, kiedy skończyła się III kadencja Sejmu, wycofał się z polityki. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wydano nagły komunikat dla dużego miasta. Zacznie się już 15 sierpnia
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Lepiej zostańcie w domu, ostrzeżenia dotyczą całego kraju. Nie tylko dziś w Polsce zrobi się niebezpiecznie
  4. Znalazła przerażającą rzecz na swojej wycieraczce. Pokazała ją na antenie TVP w Studio Polska
  5. Uczestnik "The Voice of Poland" przeszedł nie tylko operację. Okazuje się, że był zakażony, a wszystko ujawniono w mediach
  6. Dantejskie sceny w ośrodku wypoczynkowym w Polsce. Prawdziwy

Źródło: Wprost / Rzeczpospolita / Onet

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!