Nie żyje znany i ceniony aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Zmarł w wieku 99 lat. Był jednym z najstarszych żyjących polskich aktorów.. Pixabay/_Alicja_Źródło: Pixabay/_Alicja_
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Lipca 2020

Nie żyje znany i szanowany aktor filmowy oraz telewizyjny. Odszedł niespodziewanie, fani w żałobie

Nie żyje znany i ceniony aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Robert Rogalski. Zmarł w wieku 99 lat. Był jednym z najstarszych żyjących polskich aktorów. Występował na deskach popularnych teatrów warszawskich, takich jak: Teatr Polski, Ateneum, Popularny czy Ochoty.

Aktor Robert Rogalski w roli Trębacza w "Igraszkach z diabłem" debiutował w 1948 roku w Łodzi. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w poniedziałek na oficjalnej stronie, a także portal filmpolski.pl. Rogalski zmarł 4 lipca w wieku 99 lat.

Matka upokorzyła dziecko, do sieci trafiło skandaliczne nagranie. Nietrzeźwa i wulgarna, poniżyła chłopca, własnego synaMatka upokorzyła dziecko, do sieci trafiło skandaliczne nagranie. Nietrzeźwa i wulgarna, poniżyła chłopca, własnego synaCzytaj dalej

Nie żyje Robert Rogalski. Aktor miał prawie 100 lat

Robert Rogalski przyszedł na świat 15 grudnia 1920 roku w Siedlcach. W tym roku aktor świętowałby swoje setne urodziny. Roglaski był synem podoficera zawodowego Wojska Polskiego. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Aktor po raz ostatni na wielkim ekranie pojawił się w 2019 roku. Był to film pt. "Kurier" Władysława Pasikowskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znów odleciał, chce zbierać po 10 zł za brak krawata. "Jest tu któraś pani w portkach?" - śmiejąc się, zapytał podczas kazania
2. Tragiczna wiadomość z rana. Michał Borowski nie żyje, wielki cios dla Polski

Robert Rogalski miał zaszczyt w swojej karierze aktorskiej zagrać wiele ról w znanych polskich produkcjach. Głównie drugoplanowych. Grał m.in. w serialu "Dom", w filmie "Pokłosie", w "Mieście 44", "Wołyniu" czy "Klerze". Odegrał także wiele ról na deskach teatrów w cenionych spektaklach. Z wpisu na stronie ZASP-u dowiadujemy się, że "twórcy spektakli powierzali mu różnorodne role".

"Kreował postaci pod reżyserskim okiem Edmunda Wiercińskiego i Janusza Warneckiego, Krystyny Berwińskiej i Bronisława Dąbrowskiego, Teresy Żukowskiej, Józefa Słotwińskiego i Jana Świderskiego" - napisał ZASP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Niewyobrażalna zbrodnia w solarium. Pracownica będzie miała traumę na całe życie
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Prawie dwutonowa asteroida przeleciała nad Tokio. Wybuch soniczny o sile 165 ton trotylu

Źródło: RMF24 / Radio Zet / PAP / filmpolski.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News