Nie żyje znany i ceniony polski ksiądz. Przegrał walkę z wirusem.. EAST NEWS
Źródło: EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Maja 2020

Nie żyje ceniony, polski duchowny. Zmarł na Covid-19

Nie żyje znany i ceniony polski ksiądz Grzegorz Jaskot. Duchowny zmarł w wieku 67 lat w Rzymie. Powodem było zakażenie wirusem SARS-CoV-2, z którym niestety przegrał walkę. Ksiądz wraz z kilkunastoma innymi osobami zaraził się tym groźnym wirusem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim. Przed śmiercią informował o dramatycznej sytuacji panującej w Rzymie.

Koronawirus zbiera żniwo. Uderza szczególnie mocno w personel medyczny, ale także w duchownych. Jego ofiarą coraz częściej padają księża i zakonnice. Tak było również w przypadku znanego polskiego księdza, salezjanina, Grzegorza Jaskota, mieszkającego w Rzymie. O jego śmierci poinformowano na stronie Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie.

Możliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściMożliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieściCzytaj dalej

Nie żyje znany i ceniony polski ksiądz Grzegorz Jaskot. Przegrał walkę z wirusem

Ks. Grzegorz Jaskot odszedł z tego świata we wtorek nad ranem we Włoszech w Rzymie. Jak czytamy w informacji zawartej w komunikacie Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego w Rzymie, duchowny przebywał w szpitalu od 21 kwietnia. Stoczył walkę z koronawirusem, której niestety nie wygrał.

"Ks. Jaskot był hospitalizowany w szpitalu świętego Andrzeja w Rzymie od 21 kwietnia, a w kolejnych dniach został przeniesiony na oddział intensywnej terapii dla chorych na COVID-19" - czytamu w komunikacie Uniwersytetu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Duda nagle podpisał umowę z "Solidarnością". Chodzi o emerytury i programy społeczne
2. Włochy nie są już epicentrum pandemii w Europie. Przebił go sąsiad Polski, statystyki są porażające

Ksiądz Grzegorz Jaskot urodził 1 czerwca 1952 roku w Pasłęku. Jak podaje portal TVP info, pierwsze śluby zakonne złożył we wrześniu 1970 roku w Kutnie, zaś wieczyste w czerwcu 1976 roku w Częstochowie. Niespełna 3 lata później przyjął święcenia kapłańskie w Lądzie nad Wartą. Do Rzymu duchowny wyprowadził się w 2002 roku. Od 2008 był wiceekonomem na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa rzeczywistość dla pracowników. W każdej chwili pracodawca może zwolnić Cię przez maila
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Zmarł ceniony Polak. Tragiczne wieści z Rzymu

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl