Nie żyje 13-latek z Londynu (zdjęcie ilustracyjne). Wallpaper FlareŹródło: Wallpaper Flare
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Kwietnia 2020

13-latek jedną z najmłodszych ofiar wirusa na świecie. Media: nie miał chorób współistniejących

Nie żyje 13-latek, który przebywał w szpitalu w Londynie. Informację tę potwierdzili przedstawiciele placówki. Chłopiec otrzymał uprzednio pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. To najmłodsza ofiara wirusa w Wielkiej Brytanii.

Szczegóły śmierci chłopca za brytyjskim dziennikiem "The Sun" przytacza RMF FM. Jak czytamy, 13-latek imieniem Ismail Mohamed Abdulwahab pochodził z dzielnicy Brixton w południowym Londynie. Do szpitala trafił, mając wyraźne problemy z oddychaniem. W placówce został podłączony do respiratora. Niestety nie udało się go uratować. Zmarł w poniedziałkowy poranek w londyńskim King's College Hospital.

Poranny raport Ministerstwa Zdrowia ws. wirusa. Zmarły dwie osoby, ofiar śmiertelnych już łącznie 35Poranny raport Ministerstwa Zdrowia ws. wirusa. Zmarły dwie osoby, ofiar śmiertelnych już łącznie 35Czytaj dalej

Nie żyje 13-letni Brytyjczyk

"13-letni chłopiec, który uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, zmarł. Łączymy się w myślach z rodziną. O zgonie został poinformowany koroner i nie będzie więcej komentarzy w tej sprawie", czytamy w przytaczanym przez RMF oświadczeniu władz placówki w Londynie.

Najistotniejszą informacją wydaje się fakt, iż nie podano żadnych informacji o tym, by zmarły chłopiec cierpiał na jakiekolwiek choroby współistniejące. W zestawieniu z wiekiem Brytyjczyka – przypomnijmy, że według informacji podanych przez WHO młodzi ludzie nie są w grupie podwyższonego ryzyka – przyczyny jego śmierci są wyjątkowo zastanawiające.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pacjentka z podejrzeniem zakażenia pokazała, jak wygląda szpitalna kolacja. Przykry obraz
2. Dwie kolejne ofiary koronawirusa. Nie żyje pacjent z Warszawy, liczba wykrytych przypadków rośnie

Dodajmy, że chłopiec był nie tylko najmłodszą ofiarą wirusa w Wielkiej Brytanii, ale również jedną z najmłodszych na całym świecie.

Jak przypomina RMF, przed kilkoma dniami "The Sun" informował także o śmierci 19-letniego Włocha, który zmarł w kilka dni po otrzymaniu pozytywnego testu na obecność wirusa. Dodajmy, że nastoletni Luca według wszelkich dostępnych informacji również nie posiadał żadnych chorób współistniejących.

Na ten moment zakażeniu w Wielkiej Brytanii uległo przeszło 25 tys. osób. Zmarło 1789 z nich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Dzisiaj ostatni dzień pracy dla kilkudziesięciu tysięcy Polaków. Pracodawcy już nie czekają
  3. Sąsiedzi uratowali ulubiony sklep. Właściciel odwdzięczył się w poruszający sposób, będzie pomagał najuboższym
  4. Handel w niedzielę może powrócić na dobre? Minister ujawniła szczegóły pakietu antykryzysowego
  5. Na Orlenie brakuje płynów do dezynfekcji. Wiadomo, co się z nimi stało, zadziwiające zdjęcia
  6. Europejski kraj wprowadza nowy nakaz. Pytano o niego też polskich polityków

Źródło: RMF FM