NFZ zostanie częścią platformy e-zdrowie.. Wikimedia Commons/Tola-102Źródło: Wikimedia Commons/Tola-102
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Lipca 2020

Przełomowa zmiana w zapisach na NFZ, dobre wieści dla pacjentów. Już niebawem będziemy rejestrować się zupełnie inaczej

NFZ zostanie częścią platformy e-zdrowie, za pośrednictwem której pacjenci mają mieć zapewnioną większą funkcjonalność proponowanych przez służbę zdrowia usług. Cyfrowe rewolucja obejmie też zapisy do specjalistów. Projekt Ministerstwa Zdrowia ma za zadanie usprawnienia procesu, m.in. poprzez eliminację tzw. pustych wizyt.

O uruchomieniu platformy e-zdrowie przed przeszło dwoma tygodniami w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" informował wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. – Realizujemy postulaty środowiska i wdrażamy funkcjonalności, które pomogą pacjentom. Wprowadzamy też możliwości skuteczniejszej wymiany informacji między instytucjami, co jest niesłychanie istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjentów, ale również budowania nowoczesnego systemu ochrony zdrowia – wskazywał.

RMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenieRMF FM: Rodzice stracą pieniądze, nadszedł koniec. Znika bardzo popularne świadczenieCzytaj dalej

NFZ i e-rejestracja

Pomimo szeregu zmian, jakie czekają służbę zdrowia, najbardziej oczekiwaną inicjatywą zdaje się tzw. e-rejestracja, a zatem możliwość zapisania się do specjalisty za pośrednictwem internetu. Niewykluczone, że na rewolucję w tej kwestii pacjentom przyjdzie jeszcze chwilę poczekać. – E-Rejestracja to projekt, który chcielibyśmy współfinansować ze środków unijnych. Będziemy nad nim pracować w przyszłej kadencji – wskazał w rozmowie z dziennikiem Cieszyński.

Polski episkopat wezwany do pilnej reakcji na skandaliczne zdarzenia. Interweniował prezes NRLPolski episkopat wezwany do pilnej reakcji na skandaliczne zdarzenia. Interweniował prezes NRLCzytaj dalej

Jak wskazuje z kolei portal superbiz.se.pl, według przewidywań Ministerstwa Zdrowia projekt może wejść w życie już pod koniec 2021 roku. Na jego realizację resort zdrowia pozyskał około 120 mln zł pochodzących z funduszy Unii Europejskiej. Chcący skorzystać z platformy pacjent będzie logował się na swoje konto, po czym wybierał rodzaj świadczenia, z jakiego chce skorzystać.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Do wzięcia nawet 18 750 zł dopłaty, a tylko 249 wniosków. Zostało już jedynie kilka dni
 

– Dzięki usłudze e-rejestracji zapewnimy wiarygodną i aktualną informację o wolnych terminach, a także możliwość umówienia wizyty. Placówki lecznicze będą aktualizować informacje o harmonogramach udzielanych świadczeń, co pozwoli na wyszukiwanie świadczeń z najszybszym terminem realizacji lub w dogodnym dla pacjenta terminie i miejscu. W Internetowym Koncie Pacjenta dokonywać będziemy rejestracji na wizyty, a informacja o tym zostanie zapisana w harmonogramie danej placówki – mówi "DGP" wiceminister zdrowia, cytowany przez "Superbiz".

Jednym z problemów, jakie w teorii rozwiazać ma e-rejestracja, jest zjawisko tzw. pustych wizyt. Miliony umówionych konsultacji nie odbywa się bowiem ze względu na niestawienie się pacjenta. – 1 lipca wprowadziliśmy zmiany, które wymuszają bardziej dokładne i aktualne raportowanie informacji na temat wolnych terminów. Chcemy, żeby informacje z tej wyszukiwarki były dostępne również w portalu pacjenta – zapewniał Janusz Cieszyński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polskę obiegły tragiczne wieści, nie żyje Stanisław Zięba. Ogromna strata
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczne doniesienia znad polskiego morza. Koronawirus w markecie. Sklep odwiedziło mnóstwo turystów

Źródło: superbiz.se.pl / gazetaprawna.pl