NFZ przestrzega przed oszustami podającymi się za lekarzy.. Pxfuel.comŹródło: Pxfuel.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Września 2020

Uważaj na oszustów udających lekarzy. NFZ przestrzega ludzi w całej Polsce, dochodzi do kradzieży

NFZ postanowiło przestrzec obywateli przed oszustami podającymi się za lekarzy. Przestępcy udają przedstawicieli służby zdrowia, usiłując uzyskać dane osobowe. Narodowy Fundusz Zdrowia apeluje o czujność zwłaszcza do osób starszych, które zwykle padają ofiarami naciągaczy.

Epidemia koronawirusa przyniosła dwojakie reakcje ludzi na nową rzeczywistość, z którą musieliśmy zmierzyć się tej wiosny. Podczas gdy media prześcigały się w doniesieniach dotyczących heroicznych zachowań przedstawicieli służby zdrowia, którzy nierzadko pracowali ponad swoje siły czy byli zmuszeni do izolacji od najbliższej rodziny, nie zabrakło i przykrych incydentów. I choć (zazwyczaj wywołane strachem) incydenty niszczenia samochodów czy drzwi wejściowych pielęgniarek należałoby uznać za przeszłość, raz na jakiś otrzymujemy dowody na to, że z części ludzi pandemia wyciągnęła ich najgorsze cechy.

Uwaga, ogromne utrudnienia w PKO BP. Klienci z całej Polski zostali bez dostępu do kontaUwaga, ogromne utrudnienia w PKO BP. Klienci z całej Polski zostali bez dostępu do kontaCzytaj dalej

NFZ ostrzega przed naciągaczami

Szczegóły poczynań naciągaczy, którzy usiłują skorzystać na epidemii, przytacza internetowy serwis radia RMF FM. Powołując się na Narodowy Fundusz Zdrowia, podający się za lekarzy oszuści dzwonią do pacjentów, informując, że leżąca najbliżej przychodnia musiała zostać zamknięta. Fałszywi przedstawiciele służby zdrowia oferują za to pomoc w wystawieniu recepty.

Usłyszał w Usłyszał w "Top Model", że nie ma żadnych szans. Spektakularnie schudł i przyszedł ponownie, niezwykła historiaCzytaj dalej

Zdezorientowanych pacjentów prosi się o podanie danych osobowych, dzięki którym z łatwością można pozbawić ofiary oszczędności całego życia. Przestępcy za cel zwykle obierają osoby starsze. Jak wskazuje rmf24.pl, do Delegatury Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Białej Podlaskiej dotarła wiadomość o oszuście z Lublina. Jak wspomniano powyżej, mężczyzna podawał się za lekarza, chcąc wyłudzić dane osobowe.

DZISIAJ GRZEJE:
1. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"
2. Wyglądały jak ziemniaki albo dziwne kamienie. Gdy emerytka z Zamościa poznała prawdę, od razu pobladła
 

Ofiarą padli pacjenci zapisani do NZOZ Ośrodek Zdrowia w Tucznej. Poinformowani o konieczności zamknięcia przychodni usłyszeli o możliwości telefonicznego uzyskania recepty. Wszystkie telefony kierowane były do osób w wieku od 54 do 76 lat, przekazuje wspomniany serwis. Apel o ostrożność wystosować NFZ. Przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia proszą, by osoby starsze pod żadnym pozorem nie przekazywały swych danych osobom nieuprawnionym.

Działania oszustów należałoby uznać za zmodyfikowaną wersję metody "na wnuczka" czy "na policjanta". "Przy tego typu przestępstwach bardzo ważną rolę odgrywa profilaktyka, której głównym celem jest uświadomienie osób starszych przed grożącym im niebezpieczeństwem ze strony oszustów. Funkcjonariusze chcą tym przekazem zainteresować także młodsze osoby, które dzięki bezpośrednim kontaktom z rodzicami, dziadkami i innymi starszymi osobami w rodzinie, mogą przekazać im niezbędną wiedzę", czytamy w komunikacie przedstawicieli Policji.

Czy masz w zwyczaju gotować rosół na udkach od kurczaka? Popełniasz kardynalny błąd, ostrzegają wybitni kucharzeCzy masz w zwyczaju gotować rosół na udkach od kurczaka? Popełniasz kardynalny błąd, ostrzegają wybitni kucharzeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny podatek ze srogą podwyżką od przyszłego roku. Mało kto ma szansę uniknąć opłaty
  2. Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznych
  3. Jarosław Kaczyński oszukał wyborców? Nici z obietnicy podwyżek
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie 

Źrodło: rmf24.pl / policja.pl