"Newsweek". Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 14 Września 2020

Edward Miszczak w zaskakujących słowach, nie owija w bawełnę. Byłym gwiazdom TVN może być niemiło

"Newsweek" opublikował najnowszy wywiad z Edwardem Miszczakiem. Nie zabrakło trudnych pytań, a sam prezes TVN skomentował odejście dziennikarzy w dość specyficzny sposób. Niewielu spodziewało się takich słów.

Edward Miszczak stwierdził jednoznacznie, że kryzys został zażegnany. Opowiedział o wielu zmianach w stacji oraz odejście kilku gwiazd.

Nagle do studia Nagle do studia "Wiadomości" TVP wleciał samolot, kolejne kuriozum. Dziennikarka nie była zaskoczonaCzytaj dalej

"Newsweek" opublikował wywiad, który może się nie spodobać byłym gwiazdom TVN 

Kinga Rusin, Magda Mołek, Justyna Pochanke czy Szymon Hołownia to tylko część gwiazd, które jeszcze niedawno pracowały dla TVN'u. "Newsweek" postarał się do tego nawiązać. Przeprowadzająca wywiad, Renata Kim, spytała dlaczego tyle znanych twarzy odeszło z telewizji.

- Nie jesteśmy niewolniczą firmą, jeśli ktoś chce działać na innym polu nie możemy go zatrzymać - stwierdził.

W wywiadzie poświęcił sporo czasu na Magdę Mołek i Kingę Rusin. - Magda wybrała drogę bardzo trudną. Różnica pomiędzy youtuberem a gwiazdą telewizji telewizji jest ogromna. Nie da się w necie robić telewizji. Bardzo często gwiazdy telewizji nie wiedzą, na co się piszą. Wydaje się im, że będą miały więcej swobody, że wszystko będzie zależało od nich - mówił Miszczak.

Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Uwielbiana aktorka znika z TVP na dłużej, nikt nawet nie przypuszczał. Co się stało?Czytaj dalej

Wspomniał także, że chciał współpracować z Magdą Mołek przy jej twórczości na YouTube, ale odmówiła. Miszczak stwierdził też, że wielu gwiazdom nie odpowiadały ograniczenia, które nakłada TVN na swoich pracowników.  - Czy żal mi odejścia Magdy Mołek? Absolutnie tak, bo pracowaliśmy razem wiele lat. Czy ona ma do mnie żal? Pewnie ma, że nie znalazłem dla niej czegoś, co by było dla niej atrakcyjne. Mogła zrobić z nami YouTube, ale chciała sama. Dziś w każdej redakcji trwa dyskusja, do kogo należą media społecznościowe. Czy do osoby która je firmuje, czy redakcji. Powołaliśmy departament, który dostosowuje gwiazdorskie kontrakty na wzór tych amerykańskich. Nie wszystkim to się podoba - stwierdził na łamach "Newsweeka". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już nigdy nie zrobicie frytek inaczej. Robert Makłowicz pokazał niesamowity trik, dzięki którym smakują najlepiej 2. 70-latek zjadł cukierka wartego 40 groszy w Biedronce, ochrona od razu interweniowała. Staruszek został skazany na kosmiczną grzywnę 

Jak odniósł się do Kingi Rusin? - Kinga Rusin odeszła z "Dzień dobry TVN", ale bardzo ją cenimy i mamy nadzieję, że razem znajdziemy jakiś format, który będzie dla niej lepszy niż pasmo śniadaniowe, gdzie ludzie poszukują innych postaw - stwierdził Miszczak w rozmowie z "Newsweekiem".

W "Newsweeku" Edward Miszczak sam stwierdził, że w jakich sposób pracownikom stacji brakowało pokory. Dodał jednak, że zażegnał już kryzys. - Myślę, że troszkę było w nas za dużo arogancji, myślenia, że zawsze będziemy dzierżyli palmę pierwszeństwa. Trzeba było zreflektować się, spojrzeć na błędy. Dzisiaj kryzys jest za nami – wspomniał.

Źródło: [Newsweek, Wirtualna Polska]

Byli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachByli najbardziej strzeżoną rodzinną tajemnicą Jaruzelskiego. Niebywałe fakty o córce generała wyszły na jaw dopiero po latachCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zjadł w Biedronce cukierka za 40 groszy. Teraz 70-letni emeryt musi zapłacić grzywnę
  2. Porażające odkrycie na plebanii. Znaleziono ciało młodego księdza. Nie żyje 35-letni kapłan
  3. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  4. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz
  5. Pomóż znaleźć właściciela. Agresywne psy zabiły jamniczka, tragiczne zdarzenie w Krakowie
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku