Netflix i Jezus-gej. https://www.youtube.com/watch?time_continue=84&v=XP9lX27D4Vo&feature=emb_titleŹródło: https://www.youtube.com/watch?time_continue=84&v=XP9lX27D4Vo&feature=emb_title
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Grudnia 2019

Netflix pokazał film o Jezusie-geju. Ponad milion osób protestuje, twórcy odpowiadają

Netflix wywołał prawdziwą burzę. Wszystkiemu winna świąteczna produkcja koncernu. Komedia sugeruje bowiem, że Jezus był gejem, a Maryja paliła marihuanę. Rozgniewani widzowie podpisali petycję, żądając, by film zniknął z serwisu.

Petycję podpisało już ponad milion osób. Zdaniem brazylijskich widzów film "Pierwsze kuszenie Chrystusa" obraża chrześcijan. Produkcja jest 46-minutową komedią, stworzoną przez grupę Porta dos Fundos.

Netflix i Jezus-gej

Fabuła filmu okazuje się stosunkowo nieskomplikowana. Na kolację do domu Maryi i Józefa Jezus przyjeżdża ze swoim kolegą imieniem Orlando. Ten stale sugeruje, że mężczyźni są parą. Co dalej? Impreza zobowiązuje: na przyjęciu wyprawionym Jezusowi z okazji jego urodzin Maryja cały czas popala marihuanę.

Kinga Rusin pod ostrzałem po ostatnim odcinku DDTVN. Do studia zaproszono grupę ministrantówKinga Rusin pod ostrzałem po ostatnim odcinku DDTVN. Do studia zaproszono grupę ministrantówCzytaj dalej

Sprawa wywołała burzę. Petycję o usunięcie filmu z Netflixa podpisało już ponad 1,3 mln osób. Zdaniem niektórych widzów grupa dopuściła się dyskryminacji religijnej, a produkcja "szydzi z Boga i Kościoła". Niektóre polskie, nieco bardziej konserwatywne media również biją na alarm. "Skandaliczne!", krzyczy m.in. Telewizja Republika.

Jak zaznacza "Wprost", jest to już druga produkcja grupy Porta dos Fundos wywołująca spore kontrowersje. Pierwszą był film "Ostatni kac", na którym skacowani uczniowie Jezusa szukają go rankiem po Ostatniej Wieczerzy.

Netflix jak na razie nie odniósł się do sprawy. Skomentowali ją za to twórcy filmu. Podając wspomnianą petycję dalej na Twitterze, określili ją jako "tragiczną i smutną". Film "The First Temptation of Christ" jest dostępny również dla polskich widzów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany

2. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

5. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News