Naukowcy odkryli nowe symptomy choroby. https://pixnio.comŹródło: https://pixnio.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Marca 2020

Naukowcy odkryli właśnie nowe, nieznane dotąd objawy zakażenia. Niepokojące informacje

Naukowcy z Chin uważnie przebadali przypadki chorych z prowincji Hubei. W efekcie odkryli, że część pacjentów miała zupełnie inne objawy związane z zakażeniem wirusem. Skutki tego odkrycia są trudne do przewidzenia.

Podwyższona temperatura, kaszel oraz trudności z oddychaniem – oto typowe, doskonale znane nam objawy związane z możliwą obecnością koronawirusa w naszym organizmie. Chińscy naukowcy odkryli jednak zupełnie inne symptomy zakażenia.

Jak podaje Polsat News, wspomniane symptomy mogą mieć związek z przewodem pokarmowym. U części zakażonych odnotowano bowiem biegunkę, wymioty oraz brak apetytu.

Przez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosemPrzez pandemię przełożą Wielkanoc? Watykan wydał specjalne zalecenia, dla wielu katolików będą ogromnym ciosemCzytaj dalej

Naukowcy odkryli nowe symptomy choroby

Warty uwagi jest fakt, że wspomniane objawy wykryto aż u połowy przebadanych osób. Naukowcy zanalizowali próbki pobrane od 204 pacjentów, którzy uzyskali pozytywne wyniki testu na koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagranie z akcji polskiej policji. Mężczyźni grozili kobiecie, że ją zakażą. Przerażające sceny w sklepie
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

Dalsze badania zmusiły naukowców do wykluczenia możliwości, by za objaw zakażenia uznać brak apetytu. Siedmioro pacjentów wciąż miało jednak objawy trawienne, w tym wspomniane wymioty oraz biegunkę. Nie mieli natomiast żadnych utrudnień związanych z funkcjonowaniem układu oddechowego.

Odkrycie jest zapewne nie do przecenienia. Warto jednak zaznaczyć, że jest jeszcze za wcześnie, by jasno stwierdzić, iż koronawirus może powodować problemy trawienne. Naukowcy zamierzają kontynuować swoje badania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje kultowa postać polskiej piłki nożnej. Kibice nie mogą powstrzymać łez, wielka strata
  2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka
  3. Dyrektorka polskiego szpitala robiła wszystko, by zdobyć sprzęt do badania zakażonych. Radość nie trwała długo
  4. Sprawdzono, czy Duda miał kontakt z zakażonym. Ujawniono wyniki testów pary prezydenckiej na obecność wirusa
  5. Polacy mieli wreszcie wrócić do domu. Skrajnie niebezpieczna sytuacja na lotnisku, jełost zdjęcie
  6. Umierał i nawet nie wiedział, że przed nim odszedł jego brat, siostra i mama. Wszystko przez jeden obiad, tragedia w USA

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News