Nauczyciele ze skandalicznie niskimi zarobkami. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Stycznia 2020

Sytuacja nauczycieli w tym roku będzie wyjątkowo tragiczna. Uwłaczająca sytuacja

Nauczyciele w Polsce zarabiają jedne z najniższych pensji w całej Europie. Sytuacja nie zmienia się od lat, co w ubiegłym roku popchnęło tysiące reprezentantów tego zawodu do wyjścia na ulice. Ten rok jest dla nich wyjątkowo uwłaczający.

Najważniejszym wydarzeniem 2020 roku z perspektywy rynku pracy jest podniesienie płacy minimalnej. Od 1 stycznia wynosi ona 2600 zł brutto, co na rękę daje mniej niż 2000 zł. W praktyce oznacza to podwyżki dla przedstawicieli wielu zawodów, w tym również nauczycieli. Choć otrzymają wyższe pensje, raczej nie będą się z nich cieszyć.

Zacięta walka Radio Maryja o Rydzyka, widać że się boi. Zacięta walka Radio Maryja o Rydzyka, widać że się boi. "Diabelska sprawa"Czytaj dalej

Nauczyciele z uwłaczającymi zarobkami

Dlaczego? Po pierwsze - ich pensje pozostaną skandalicznie niskie. Po drugie - spłaszczą się. Oznacza to, że nauczyciele, którzy do tej pory zarabiali mniej niż 2600 zł brutto, zaczną zarabiać dokładnie tyle samo, niezależnie od stopnia awansu.

- Co jeszcze oznacza projekt MEN? Zmniejsza się różnice między wynagrodzeniem np. stażystów z tytułem magistra w stosunku od stażystów z licencjatem, co oznacza, że nie opłaca się podnosić kwalifikacji. W dwóch ostatnich grupach zmniejszają się różnice w pensji nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu, co oznacza, że awansu też nie opłaca się robić - czytamy w komunikacie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Antyfake - walczymy z fake newsami i dezinformacją

3. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News