Rząd poinformował dziś o przedłużeniu nauczania zdalnego do nadchodzących świąt.. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Uwaga rodzice, rząd podjął ważną decyzję ws. szkół. Uczniów czeka dłuższa przerwa od nauki

O przedłużeniu nauczania zdalnego poinformowali dziś przedstawiciele rządu, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie przekazano szczegóły dotyczące nadchodzących ferii zimowych.

Prezes Rady Ministrów wystąpił podczas specjalnej konferencji prasowej dotyczącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz związanych z nią obostrzeń. Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że mimo iż od kilku dni obserwujemy pewną stabilizację pod względem liczby zachorowań, koronawirusa pozostaje niezwykle groźny. – Sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił premier rządu Prawa i Sprawiedliwości.

– Dokonujemy analizy, która ma objąć zarówno nasze zdrowie, uratowanie jak najwięcej istnień ludzkich, ale również uratowanie milionów miejsc pracy – wskazywał Morawiecki.

Polityk partii rządzącej przekazał kolejno, że zdecydowano się zluzować część obostrzeń. W efekcie "od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym". Placówki gastronomiczne, z branży wydarzeń kulturalnych, kina, teatry oraz siłownie i kluby fitness będą jednak zamknięte przynajmniej do 27 grudnia.

Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Czytaj dalej

Rząd przedłuża nauczanie zdalne

Niemniej istotne były również słowa dotyczące przyszłości uczniów, którzy obecnie kontynuują naukę zdalną. Mateusz Morawiecki wskazał, że dzieci nie powrócą do placówek przynajmniej do nadchodzących świąt.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

– Byliśmy nakłaniani przez niektórych ludzi, ośrodki, do otwarcia szkół. Jednak zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia – mówił szef rządu PiS.

W trakcie wystąpienia premiera nie zabrakło również nawiązania do tegorocznych ferii zimowych.

– Następnie podjęliśmy decyzję o tym, że ferie, czyli przerwa edukacyjna w szkołach, będą skumulowane w jednym okresie – między początkiem stycznia, 4 stycznia, to bodaj jest poniedziałek, a 17-18 stycznia – przekazano na sobotniej konferencji prasowej.

Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: "Składek po prostu nie płacił"Czytaj dalej

Jak będą wyglądać święta?

W trakcie wystąpienia Morawiecki odniósł się też bezpośrednio do świąt Bożego Narodzenia, które rozpoczną się już za niewiele ponad miesiąc.

– Przed nami okres świąt Bożego Narodzenia i to moment, w którym rodziny się spotykają, i dlatego szczególnie chcę zaapelować już dzisiaj, aby to były spotkania w gronie małych rodzin, tych, z którymi mieszkamy – mówił premier w rządzie PiS.

Polityk partii rządzącej zaapelował ponadto, "by nie przemieszczać się pomiędzy miastami, bo od naszej dyscypliny będzie zależało to, jak ostre będą musiały być restrykcje potem".

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"