"Nasz Nowy Dom" pomógł matce dwójki dzieci. Pani Beata straciła jednak wszystko po ataku podpalacza.. facebook/Gmina Ciechanowiec
Źródło: facebook/Gmina Ciechanowiec
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Lipca 2020

Wyszły na jaw nowe fakty dot. podpalacza, który bezczelnie pozbawił domu bohaterów programu "Nasz Nowy Dom". Jak tak można?

"Nasz Nowy Dom", a by być bardziej dokładnym – kierowana przez Katarzynę Dowbor ekipa remontowa popularnego programu od lat pomaga osobom znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji mieszkaniowej. Jednym z beneficjentów akcji została trzyosobowa rodzina z Antonina na Podlasiu. Trwający dwa lata spokój matki dwóch chłopców przerwał jednak atak podpalacza.

O sprawie tragedii, która wydarzyła się w Antoninie, pisaliśmy już przed kilkoma dniami. Przypomnijmy, że przed dwoma laty wychowująca samotnie dwóch synów pani Beata wzięła udział w emitowanym przez Polsat programie "Nasz nowy dom". Były partner kobiety, delikatnie rzecz ujmując, nie stronił od alkoholu. Wówczas matka chłopców postanowiła, że wychowa ich na własną rękę. – Nie chciałam, żeby dzieci słuchały krzyków i kłótni – mówiła.

Andrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniuAndrzej Duda pojawił się na pilnej konferencji prasowej. Niespodziewane wystąpienie prezydenta, opowiedział o specjalnym spotkaniuCzytaj dalej

"Nasz Nowy Dom" pomógł pani Beacie

Po ucieczce od męża trzyosobowa rodzina nie miała gdzie się podziać. Kobieta wraz z dziećmi zamieszkała wówczas w starym, pozostawionym po zmarłych dziadkach domu. Budynek nie był jednak ocieplany, a elektryka i hydraulika wymagała natychmiastowej interwencji, co znacznie przekraczało zdolności finansowe pani Beaty. Sytuacja uległa zmianie w 2017 roku, gdy pomoc kobiecie zaoferowała produkcja polsatowskiego programu "Nasz Nowy Dom".

Lekarze strajkowali, a obok matki w bólu czekały na odebranie porodów. 7 noworodków urodziło się martwychLekarze strajkowali, a obok matki w bólu czekały na odebranie porodów. 7 noworodków urodziło się martwychCzytaj dalej

Choć standard życia rodziny uległ znacznej poprawie, jej spokój potrwał jedynie dwa lata. 18 lipca w domu pani Beaty wybuchł pożar, który spalił budynek do zgliszczy, niszcząc cały dorobek jej życia. I choć już 3 dni później miejscowa policja zatrzymała mężczyznę, który miał stać za podpaleniem, dopiero wczoraj opublikowano nieco więcej informacji dotyczących samego podpalacza. Z informacji podanych przez Polsat News wynika, że jest nim 54-letni mieszkaniec pobliskiego Ciechanowca Józef H.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najpierw uderzyła choroba, później śmierć. Tragedia córki Pazury i jego całej rodziny boli do dzisiaj
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Wakacyjne 500 plus z ograniczonym czasem. Znamy już termin ważności świadczenia

Zatrzymany był już uprzednio karany, w więzieniu spędzając 11 lat. – Odsiadywał kary za podpalenia, za groźby karalne, za kradzieże i włamania – podinsp. Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, cytowany przez polsatnews.pl. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Choć mężczyzna zapewnia, że podpalenie było dziełem przypadku, podobną wersję wyklucza zebrany materiał dowodowy.

Co ciekawe, pani Beata doskonale zna wspomnianego Józefa H. W sprawie najbardziej oburza fakt, że kobieta usiłowała pomóc podpalaczowi, gdy ten opuścił więzienie. W zamian za posiłki pozwoliła mu kosić trawę oraz dokonywać niewielkich robót na terenie swojego podwórka. Zdaniem Polsatu News pomogła mu również napisać podanie o lokal komunalny. Niewykluczone, że mężczyzna planował ułożenie sobie życia z matką dwóch chłopców. – Nie dawałam mu żadnych znaków. Traktowałam go jako osobę potrzebującą pomocy. Moim zdaniem on chciał się zemścić, odegrać, że nie wyszło po jego myśli – mówi bohaterka programu "Nasz Nowy Dom".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś druga rocznica śmierci Kory. Siostra ujawniła, jakie były ostatnie słowa gwiazdy
  2. Pilne: Byłeś na tej imprezie? Koniecznie zgłoś się do sanepidu
  3. Pieniądze z UE uzależnione od praworządności? Niejasna sytuacja Polski
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Rezerwacje lotów i wycieczek zostały anulowane. Władze europejskiego państwa podjęły zaskakującą decyzję

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!