Prowadząca Nasz nowy dom, Katarzyna Dowbor, z córką. Instagram/katarzyna_dowbor_officialŹródło: Instagram/katarzyna_dowbor_official
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Sierpnia 2020

Prywatny dramat córki prowadzącej "Nasz nowy dom". Katarzyna Dowbor ujawniła, co dzieje się z Marysią

"Nasz nowy dom" jest bez wątpienia jednym z najbardziej udanych programów telewizji Polsat. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko samej, szlachetnej idei, ale i charyzmatycznej prowadzącej - Katarzynie Dowbor. Choć dziennikarka odsłania tylko te aspekty swojego prywatnego życia, które chce, media wyczytały ostatnio z jej słów przykrą informację.

"Nasz nowy dom" na antenie Polsatu pomógł Katarzynie Dowbor rozwinąć skrzydła

Katarzyna Dowbor od 1983 roku związana była z Telewizją Polską, by po zwolnieniu w atmosferze skandalu, otrzymać ofertę znacznie lukratywniejszą niż ta, proponowana przez poprzedniego pracodawcę. W przełomowym dla dziennikarki, 2013 roku, kontrowersyjną decyzję TVP wykorzystać postanowił Polsat. Produkcja prorgamu "Nasz nowy dom" uznała Katarzynę Dowbor, za doskonałą kandydatkę na prowadzącą.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka już tak nie wygląda. Dziennikarze udali się na miejsceGrób Piotra Woźniaka-Staraka już tak nie wygląda. Dziennikarze udali się na miejsceCzytaj dalej

– Byłam z siebie dumna, bo w środku oczywiście zbierało mi się na płacz, ale gdy ówczesny szef wręczył mi papier i powiedział, że nie ma już dla mnie miejsca, bo jest inna koncepcja, nie poleciały mi łzy. Rosła mi gula, ale przysięgłam sobie, że nie dam mu tej satysfakcji (...) Wyszłam na przystanek tramwajowy, usiadłam i dopiero wtedy się poryczałam - opowiadała na łamach "Gazety Wyborczej" o rozstaniu z Telewizją Polską, Katarzyna Dowbor.

Dziennikarka przyznała po czasie, że decyzja TVP była dla niej niezrozumiała, ponieważ państwowy nadawca stracił szansę korzystania z nieocenionego doświadczenia, zwalnianych w tamtym okresie prezenterek.

Prywatne, poruszające wyznanie Jarosława Jakimowicza na antenie TVP. Jego syn mógł nie przeżyćPrywatne, poruszające wyznanie Jarosława Jakimowicza na antenie TVP. Jego syn mógł nie przeżyćCzytaj dalej

Córka Katarzyny Dowbor, Maria Dowbor-Baczyńska nie poszła drogą mamy i brata

Media naturalnie interesują się nie tylko życiem prywatnym prowadzącej "Nasz nowy dom", ale i losami jej rodziny. Syn dziennikarki, Maciej, podzielił pasję mamy i podobnie jak ona, po latach pracy w TVP, przeszedł do komercyjnej stacji. Na antenie Polsatu prowadził m.in. "Got to dance. Tylko taniec" i "Twoja twarz brzmi znajomo". Prywatnie jest mężem aktorki, Joanny Koroniewskiej.

Katarzyna Dowbor ma również córkę, 21-letnią Marysię, która póki co zdaje się interesować dziedzinami zgoła innymi, niż mama i brat. Dziewczyna mieszkała i studiowała w Wielkiej Brytanii. Wybranymi przez nią, na prestiżowej uczelni kierunkami, są psychologia i filozofia. Niestety, w ostatnim czasie, z uwagi stan epidemiologiczny, zmuszona była wrócić do kraju. Jak ujawniła jej mama - możliwe, że już na zawsze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ludzie umarli na miejscu, nie mieli żadnych szans. Trwa pilna akcja służb na południu Polski
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Popularna sieć sklepów wprowadza nowy obowiązek. Bez maseczki niczego ci nie sprzedadzą

 - Marysia chyba już nie powróci do Anglii, bo w okresie pandemii to nie ma sensu. Lepiej być tu i studiować w Polsce. Niestety w Anglii sytuacja była dużo gorsza, niż u nas. Poza tym jest Brexit. Jeszcze niedawno każdy z nas miał jakieś plany na przyszłość, a teraz wszystko jest w zawieszeniu. Życie trochę z nas zakpiło - powiedziała w rozmowie z "Świat i ludzie".

Katarzyna Dowbor prywatnie

Prywatnie Katarzyna Dowbor sprawia wrażenie osoby, nieodbiegającej charakterem od tej, którą widzimy na ekranach telewizorów. Za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, dzieli się z fanami swoimi zainteresowaniami, wśród których dominują dobre jedzenie i zwierzęta, a w szczególności konie. 

- Pasję jeździecką zapewne miałam w genach, bo mój dziadek pułkownik Bronisław Kowalczewski był kawalerzystą i wielkim miłośnikiem koni. Ja niestety zaczęłam swoją przygodę z końmi dość późno, bo dopiero w wieku 30 lat. Moi sąsiedzi przywieźli swoje konie, dla których postawili koło domu małą stajenkę. Zakochałam się w tych zwierzętach - przyznawała w rozmowie z "Głosem Wielkopolski".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bon turystyczny w praktyce. Masz dwie minuty, potem blokada
  2. Szumowski deklarował w sierpniu, że nie opuści okrętu? Tak, to prawda
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Dramatyczne sceny w Gdańsku. Nikt nie reagował. "Cała drżę ze strachu"

Źródło: Instagram

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!