Dom Dudków. Polsat.pl/Kadr z programu/Nasz nowy domŹródło: Polsat.pl/Kadr z programu/Nasz nowy dom
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 4 Sierpnia 2020

Poruszająca historia. "Nasz nowy dom" pomógł im stanąć na nogi. Pieniądze na remont przeznaczyli na ratowanie życia

Los rodziny Dudków sprawia, iż łzy same cisną się do oczu. Cały majątek przeznaczyli na ratowanie życia jej członków. Pomógł im jednak "Nasz nowy dom".

Program „Nasz nowy dom” ratuje życie wielu osób, zapewniając im godne warunki do życia. Na antenie Polsatu przedstawiono historię rodziny Dudków ze wsi Liskowate (okolice Ustrzyk Dolnych).

Kotlet jajeczny o idealnej konsystencji nie tylko dla jaroszy. Sekretny przepis, który zmieni oblicze Waszej kuchniKotlet jajeczny o idealnej konsystencji nie tylko dla jaroszy. Sekretny przepis, który zmieni oblicze Waszej kuchniCzytaj dalej

Ciężki los bohaterów programu „Nasz nowy dom”
 

Prawie rok temu historia rodziny Dudków poruszyła całą Polskę. Losy familii przedstawiono w programie „Nasz nowy dom” na antenie Polsatu. Od samego początku życie czteroosobowej rodziny nie było łatwe. Jedna z córek państwa Dudek cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. 26-letnia Monika wymaga stałej opieki, gdyż nie posiada pełnego czucia w górnych i dolnych kończynach. Mimo, iż lekarze nie dawali jej szans, kobieta jest w stanie przemieszczać się na kolanach. „Jak Monisia się urodziła, to lekarz powiedział mi, żebym ją oddała, bo będzie rośliną. Twierdził, że nie będzie mówić, widzieć i chodzić” – wspomina matka Moniki w programie" Nasz nowy dom". Zmartwień nie szczędzili niepełnosprawnej kobiecie również sąsiedzi, którzy porównywali ją do zwierzęcia, sugerując że porusza się jak pies.

Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądzeLidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądzeCzytaj dalej

„Nasz nowy dom” poprawił los rodziny

 
Obiektem drwin była również 14-letnia Bernadetta, z której rówieśnicy szydzili ze względu na skromny styl życia całej rodziny. W bardzo złym stanie było przede wszystkim miejsce zamieszkania rodziny. Podłogi załamywały się podczas chodzenia, sufit sam się obrywał, brakowało ogrzewania oraz przystosowania pomieszczeń pod niepełnosprawną Monikę. Gdy wreszcie udało się zebrać pieniądze na remont domu, okazało się, że pojawił się znacznie ważniejszy wydatek. Plany pana Juliana pokrzyżowała choroba żony, u której wykryto guza mózgu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatów

Całą zebraną kwotę przeznaczono na ratowanie życia Moniki i pani Marii. Z pomocą rodzinie Dudków przyszła ekipa programu „Nasz nowy dom”, która w zaledwie kilka dni znacząco poprawiła warunki mieszkaniowe familii. Wymieniono większość ścian w drewnianym domu, przystosowano wnętrze do potrzeb Moniki oraz założono wszystkie niezbędne instalacje. Rodzina z nadzieją może patrzeć w przyszłość.
 
Źródło: [Polsat, portal.abczdrowie.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!