Nastolatki z Białej Podlaskiej padły ofiarą molestowania (zdjęcie ilustracyjne). pickpik.comŹródło: pickpik.com
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 10 Marca 2020

Skandal na Lubelszczyźnie. Upijał i molestował nastolatki, zamieszkał z nimi nielegalnie

Nastolatki z Białej Podlaskiej padły ofiarą molestowania ze strony Ukraińca, który nielegalnie wynajmował pokój w miejscowej bursie. Oskarżony miał pić z nimi alkohol oraz zmuszać je do "wykonywania innych czynności seksualnych". W efekcie dyrektor placówki podała się do dymisji.

Sprawę, która swój początek miała w listopadzie ubiegłego roku, jako pierwszy nagłośnił "Dziennik Wschodni". Do skandalu doszło w Bursie Szkolnej nr 1 w Białej Podlaskiej w woj. lubelskim. Cytując dziennik, "Fakt" podaje, że nielegalnie wynajmujący tam pokój 47-letni obywatel Ukrainy, Ihor B., miał rozpijać mieszkające w placówce nastolatki, jak również, stosując wobec nich przemoc, "doprowadzić małoletnie dziewczyny do poddania się innej czynności seksualnej".

Nagła, pilna decyzja premiera Morawieckiego. Wszystkie imprezy masowe odwołaneNagła, pilna decyzja premiera Morawieckiego. Wszystkie imprezy masowe odwołaneCzytaj dalej

Nastolatki winne całej sytuacji?

Proces oskarżonego Ukraińca rozpoczął się wczoraj w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej. Szczegóły sprawy nie są jednak znane. Sąd zdecydował się je utajnić, mając na względzie małoletniość pokrzywdzonych.

Choć przepisy mówią wyraźnie, że w bursach mogą mieszkać jedynie uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz słuchacze kolegiów, którzy nie ukończyli 24. roku życia, właścicielka placówki twierdziła, że nie złamała prawa. Dodała, że odkąd pamięta, wynajmuje pokoje "osobom z zewnątrz".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podjął nagłą decyzję
2. Zwłoki noworodka w sortowni śmieci, prokuratura szuka matki. Wzruszający pogrzeb z udziałem mieszkańców Płońska

W rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" zaznaczyła, że lokatorzy mieli zakaz kontaktowania się z młodzieżą. – To samo wiedziała młodzież, a mimo to dziewczęta, choć miały zakaz wchodzenia do kuchni w części hotelowej budynku, weszły tam. Teraz mówią, że czują się winne, bo same zainicjowały taki kontakt z tym panem – mówiła dyrektorka placówki.

Po zainteresowaniu się sprawą przez lubelskie Kuratorium Oświaty kobieta podała się do dymisji. Wiele wskazuje jednak na to, że skorzysta z trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Duchowny odprawiał mszę, był zakażony. 500 wiernych za granicą na kwarantannie

Źródło: Fakt / Dziennik Wschodni

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News