Wypadek w Szaflarach.. tvp.info/archiwumŹródło: tvp.info/archiwum
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 7 Lutego 2020

Śmiercią nastolatki żyła cała Polska. Opublikowano jej ostatnią rozmowę z egzaminatorem, mrozi krew w żyłach

Nastolatka zginęła na przejeździe kolejowym w Szaflarach w województwie małopolskim. Tą historią żyła cała Polska. Do tragedii doszło w sierpniu 2018 roku. Teraz ujawniono jej ostatnią, niepokojącą rozmowę z egzaminatorem. Dziewczyna była wyraźnie zestresowana i spanikowana.

Państwowa Komisja Badania Wypadków Kolejowych opublikowała raport z tragicznego wypadku, do którego doszło 23 sierpnia 2018 roku na przejeździe kolejowym w Szaflarach w województwie małopolskim, podczas egzaminu na prawo jazdy. W wyniku wypadku śmierć poniosła 18-letnia Angelika. Teraz w dokumentach ujawniona została m.in. ostatnia rozmowa nastolatki z jej egzaminatorem.

Czy z psem można wejść na plac zabaw? Czy z psem można wejść na plac zabaw? "Matki dziwnie na mnie patrzą"Czytaj dalej

Nastolatka zginęła na przejeździe kolejowym. Tą tragedią żyła cała Polska. Teraz ujawniono ostatnią rozmowę z jej egzaminatorem

Około 11:17 na tory wjechał samochód osobowy do nauki jazdy i zatrzymał się nagle, gdyż zgasł. Było to w trakcie egzaminu na prawo jazdy. Po kilkunastu sekundach z auta wybiegł egzaminator i oddalił się od samochodu i torów w bezpieczne miejsce. Po czym samochód ruszył na odległość około pół metra i w pojazd uderzył pociąg relacji Chabówka-Zakopane. Dlaczego z samochodu wyszedł tylko egzaminator, a dziewczyna została, przez co on uniknął śmierci, a ona zginęła?

Pociąg z impetem uderzył w samochód, przepychając go o około 112 metrów. 18-latka doznała ciężkich obrażeń i mimo akcji ratunkowej i wszelkich starań ratowników medycznych zmarła w szpitalu w Nowym Targu.

To było czwarte podejście 18-letniej Angeliki do egzaminu na prawo jazdy. Z raportu, w którym opublikowany został jeden z ostatnich dialogów między nastolatką a egzaminatorem, wynika, że nastolatka była bardzo zestresowana i spanikowana. Poniższe słowa zostały wypowiedziane na 21 minut przed wypadkiem:

Angelika: - Ale jestem zestresowana

Egzaminator: - Proszę?

Angelika: - Bardzo mi serce bije

Egzaminator: - To znaczy, że pani żyje

Jak podaje "Super Express", raport wykazał dodatkowo, że komunikacja między maszynistą i kandydatem na to stanowisko była w tamtym momencie nieprawidłowa.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły