Ministerstwo Zdrowia o zgonach. wtv.pl
Źródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 8 Kwietnia 2021

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Jest bardzo źle

Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o stwierdzonej wczoraj liczbie zakażeń koronawirusem oraz zgonów. W przypadku śmierci pacjentów, padł rekord - liczby są zatrważające, mowa o niespełna tysiącu nowych ofiar. MZ uspokaja jednak, że wynika to z opóźnień w raportowaniu w związku ze świętami wielkanocnymi.

<ul><li><strong>Ministerstwo Zdrowia powiadomiło o 954 nowych zgonach w wyniku zakażenie koronawirusem</strong></li><li><strong>Okazuje się jednak, że tak wysoka liczba wynika z opóźnień w informacjach przekazywanych przez placówki medyczne w związku ze świętami</strong></li><li><strong>Zanotowano również 27 887 nowych zakażeń</strong></li></ul>

Ilość zgonów, o której poinformowało Ministerstwo Zdrowia może przerazić. 

Ministerstwo Zdrowia informuje o prawie tysiącu zgonów 

Obserwowanie <b>komunikatów dotyczących liczby zakażeń</b>, przekazywanych przez Ministerstwo Zdrowia od roku stało się naszą codziennością. Co może martwić, na wielu Polakach liczby nie robią już wrażenia - są spowszedniałymi numerkami przekazywanymi w mediach społecznościowych. 

Dzisiejsze wiadomości przekazane przez resort mogą jednak zmrozić krew w żyłach. Doszło bowiem do <b>pobicia rekordu w liczbie zgonów</b> - tak źle nie było od początku wybuchu pandemii - mowa tu o <b>954 przypadkach</b>. 

Rzecznik rządu zapowiada, kiedy mogą zostać zdjęte obostrzenia. Funkcjonowanie usług ma wrócić pod koniec kwietniaRzecznik rządu zapowiada, kiedy mogą zostać zdjęte obostrzenia. Funkcjonowanie usług ma wrócić pod koniec kwietniaCzytaj dalej

Choć sytuacja wydaje się być wyjątkowo krytyczna, Ministerstwo Zdrowia uspokaja - tak ogromna liczba zanotowanych zgonów <b>wynika z opóźnień w dostarczaniu informacji przez określone jednostki medyczne</b>, wynikających z minionych świąt wielkanocnych. 

Z przyczyn bezpośrednio zależnych od zakażenia Covid-19 zmarło <b>241 osób</b>; w wyniku chorób współistniejących <b>713</b>. 

Liczba zakażeń wciąż zbyt duża

Stwierdzono również <b>27 887 nowych przypadków zakażenia koronawirusem</b>. To liczba mniejsza niż w czasie, gdy zdecydowano się na wprowadzenie nowych obostrzeń, ale wciąż wyjątkowo niepokojąca. Zwłaszcza w porównaniu z wczorajszymi (14 910) i przedwczorajszymi wynikami (8 245). 

Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że <b>najgorsza sytuacja jest obecnie w województwie śląskim</b> (4 880) i mazowieckim (3 910). Nieco lepiej, bo poniżej 3 000 przypadków zakażeń jest w województwie małopolskim (2 813), wielkopolskim (2 767) i dolnośląskim (2 299). 

<b>Najmniej</b>, bo jedynie 533 nowe przypadki, odnotowano <b>w województwie podlaskim</b>. 

Ministerstwo Zdrowia przedstawiło również nieco bardziej optymistyczne dane dotyczące sytuacji epidemicznej - łącznie wykonano już 6 999 652 szczepień. <b>2 090 058 osób</b> otrzymało już drugą dawkę preparatu uodparniającego. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV: