Piosenki świąteczne co roku umilają nam czas w święta. Który świąteczny hit jest najbardziej dochodowy?. youtube
Źródło: youtube
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Grudnia 2019

Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"

Piosenki świąteczne są przez nas uwielbiane i namiętnie słuchane w okresie zimowym. Te największe i najbardziej znane przeboje stanowią od lat bardzo bogate źródło dla ich twórców i rokrocznie zarabiają krocie. Jak się okazuje, najbardziej dochodowym hitem wcale nie jest "Last Christmas" czy "All I Want For Christmas". Który świąteczny przebój zarabia najwięcej?

Który hit świąteczny zarabia najwięcej pieniędzy? Może Was to zaskoczyć. Okazuje się bowiem, że wcale nie jest to żaden z tych, które jako pierwsze przychodzą nam na myśl.

Wyjątkowe osiągnięcie, polski film na oscarowej shortliście. Wyjątkowe osiągnięcie, polski film na oscarowej shortliście. "Boże Ciało" powtórzy sukces "Idy"?Czytaj dalej

Najbardziej dochodowa piosenka świąteczna

Ku zaskoczeniu, najbardziej dochodową piosenką świąteczną jest "Merry Xmas Everybody" zespołu Slade. Jest to utwór z lat siedemdziesiątych, który - jak się okazuje - nie przestaje cieszyć się dużą popularnością i w okresie świątecznym robi prawdziwą furorę. Każdego roku piosenka "Merry Xmas Everybody" przynosi twórcom zyski w wysokości około 1 miliona funtów, czyli aż ponad 5 milionów złotych.

Oczywiście bardzo dochodowe są także te najbardziej znane w Polsce hity świąteczne. Przynoszą jednak trochę mniej pieniędzy, niż wspomniany wyżej przebój. Są to m.in. "All I Want For Christmas" Mariah Carey (400 tys. funtów), "White Christmas" Bing Crosby (328 tys. funtów) i "Last Christmas" zespołu Wham (300 tys. dolarów).

Warto dodać, iż, jak uważają naukowcy, świąteczne piosenki mogą mieć na nas zły wpływ i być szkodliwe dla naszego zdrowia psychicznego, dlatego warto zachować umiar w ich słuchaniu.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Urzędnicy obejrzą Twoje drzwi, ściany i okna. Szykuje się zmiana przepisów, po której grożą spore wydatki

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Przeraża Cię wizja kujących w język ości świątecznego karpia? Gessler ma prosty i pyszny, wigilijny przepis

4. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo

5. Wyjątkowe osiągnięcie, polski film na oscarowej shortliście. "Boże Ciało" powtórzy sukces "Idy"?

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów