Chłopiec wyskakujący z okna płonącego budynku. YouTube/BFM TV/Souhaila SaidiŹródło: YouTube/BFM TV/Souhaila Saidi
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 24 Lipca 2020

Wszystko się nagrało. Dwóch chłopców wyskoczyło z 3. piętra, bo chcieli uciec przed pożarem

Prawdziwy dramat w jednym z francuskich bloków mieszkalnych. Zmuszeni przez pożar wyskoczyli przez okno. Finał akcji jest zaskakujący.

Do pożaru doszło na jednym z osiedli we francuskiej miejscowości Grenoble. Na trzecim piętrze budynku mieszkalnego wybuchł pożar, który uwięził dwóch braci we własnym mieszkaniu. Chłopcy byli zmuszeni do skoku z okna.

Sanepid pilnie ostrzega, możesz mieć w lodówce niebezpieczny produkt z Lidla. Spożycie może się skończyć w szpitaluSanepid pilnie ostrzega, możesz mieć w lodówce niebezpieczny produkt z Lidla. Spożycie może się skończyć w szpitaluCzytaj dalej

Niesamowite nagranie ze zdarzenia

Jak podaje portal RMF FM, z mieszkania, w którym przebywali 3 i 10-latek wydobywał się obfity, czarny dym, który uniemożliwiał chłopcom przedostanie się do drogi ewakuacyjnej budynku. Jedynym sposobem na ratunek był skok przez okno. Znajdujący się na dole sąsiedzi starali się dodać otuchy dzieciom dbając, aby nie wpadali w panikę tylko szybko działali. Całą sytuację nagrała Souhaila Saidi, a jej film opublikowała stacja BFM TV. Podczas dramatycznej ucieczki, 10-latek umieścił swojego młodszego brata za oknem, wykorzystując do tego jego ubrania. Chłopiec puścił 3-latka, który został złapany przez stojących przed budynkiem sąsiadów. Chwilę później sam wyskoczył z okna, wpadając w objęcia heroicznych ratowników.

Człowiek Kaczyńskiego publicznie obraził miliony Polek i Polaków. Zadziwiające sceny w programie na żywo w TVNCzłowiek Kaczyńskiego publicznie obraził miliony Polek i Polaków. Zadziwiające sceny w programie na żywo w TVNCzytaj dalej

Świadkowie nagrania relacjonują

Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe i media. Athoumani Wali, student który tworzył krąg ratujący dzieci na dole udzielił krótkiego wywiadu jednej ze stacji radiowych – „Na dole budynku było nas pięciu lub sześciu. Uratowaliśmy im życie” – opowiada 25-latek w rozmowie z radiem RTL.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sytuacja jest fatalna. Szczena z Chłopaków do wzięcia błaga o pomoc 2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO) 3. Polak stworzył niezniszczalny materiał. Teraz może go wykorzystać wojsko

Chłopcom nic się nie stało, w szpitalu okazało się, że mają objawy podtrucia dymem. Podczas akcji ratunkowej dwóch mężczyzn, którzy ratowali dzieci zostali lekko ranni i również trafili do szpitala. O całej sytuacji wypowiedziała się również autorka nagrania, Souhaila Saida, która podkreśliła bohaterstwo ratowników. „To była scena heroiczna. Nigdy nie wiedziałam tyle solidarności, pomocy i odwagi. To było coś, czego nigdy nie zapomnę” – relacjonuje kobieta.

Źródło: [RMF FM, YouTube, RTL]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Uwaga kierowcy, zabierają prawa jazdy na potęgę. Możesz je stracić nie tylko za prędkość
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Dramatyczna sytuacja w Karpaczu. Włos się jeży. Skutki mogą być niewyobrażalne

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]