Nagranie z interwencji suwalskich policjantów. (screen) facebook.com/Katarzyna KaraszewskaŹródło: (screen) facebook.com/Katarzyna Karaszewska
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Maja 2020

Kobieta leżąca na chodniku, krzyki przechodniów. Nagranie interwencji polskiej policji okrąża internet

Nagranie z interwencji suwalskich funkcjonariuszy w kilka dni obiegło sieć. Materiał budzi liczne wątpliwości dotyczące zasadności działań policjantów. Pijana kobieta miała zostać rzucona na chodnik, a obserwator spryskany gazem.

Wspomniany materiał został obejrzany już przeszło 419 tys. razy. Widzimy na nim powaloną na ziemię kobietę, przytrzymywaną przez jedną z policjantek. Autorka wideo twierdzi, że zatrzymana była, co prawda, pijana, jednak w żaden sposób nie zachowywała się agresywnie. "Nie wyzywała, nie kopała, nic z tych rzeczy", czytamy na Facebooku.

Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowiskoAndrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowiskoCzytaj dalej

Nagranie z interwencji funkcjonariuszy

W zdarzeniu udział brało także dwóch mężczyzn wyraźnie próbujących tłumaczyć coś mundurowym. Po chwili na miejscu pojawił się kolejny radiowóz, z którego wysiadło dwóch kolejnych funkcjonariuszy. Wspomniana policjantka bezskutecznie próbowała tymczasem umieścić leżącą na ziemi kobietę na tyłach policyjnej furgonetki.

Po tym, jak zatrzymana znalazła się w pojeździe, na miejscu pojawili kolejni policjanci, którzy, rozkazując jednemu z uczestniczących w zdarzeniu mężczyzn, by trzymał ręce z tyłu, dokonali jego obezwładnienia, rzucając go na chodnik.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Duda o portfelach Polaków, także twoim. Zaskakujące słowa o zamożności podzieliły społeczeństwo

Funkcjonariusze użyli gazu, mimo że świadek zdarzenia w żaden sposób nie wydawał się agresywny. Krzyczącego z bólu mężczyznę przeniesiono następnie do nieoznakowanego samochodu. Całość materiału odnaleźć można pod tym linkiem. Udostępniono go już ponad 10 tys. razy.

O wyjaśnienie interwencji mundurowych poprosiliśmy KMP w Suwałkach. Oficer prasowa odmówiła jednak komentarza w tej sprawie, prosząc o kontakt drogą mailową. Jak dotąd nie otrzymaliśmy oficjalnego komunikatu w tej sprawie. W momencie jego pojawienia się artykuł zostanie zaktualizowany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. Kasia Kowalska zagrała koncert, przyszły tłumy. Ostre słowa byłego ministra
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Polscy hotelarze załamani. Nie otwierają hoteli mimo pozwolenia, boją się jednej rzeczy

Źródło: facebook.com/Katarzyna Karaszewska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News