Nadciśnienie. Pikist.com/Unknown Author/Zdj. Ilustracyjne
Źródło: Pikist.com/Unknown Author/Zdj. Ilustracyjne
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 5 Sierpnia 2020

Nadciśnienie. W Polsce ma je co trzeci dorosły. Okazuje się, że możesz z nim walczyć kilkoma prostymi trikami

Nadciśnienie to jedna z najczęstszych dolegliwości jaka dotyka Polaków. Oto kilka sposób, jak jemu zapobiec bez używania leków.

Szacuje się, że w Polsce na nadciśnienie cierpi co trzecia dorosły. Bagatelizowanie złego wpływu ciśnienia na zdrowie może doprowadzić do zawału serca, uszkodzenia nerek, a nawet udaru mózgu. Portal medonet.pl podaje sposoby na zmniejszenie jego oddziaływania.

Zadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miastoZadziwiające, najnowsze ustalenia mediów. Ministerstwo ma tworzyć specjalną listę, może być na niej twoje miastoCzytaj dalej

Sposoby na nadciśnienie

Eksperci z Onetu podają, że zmniejszenie masy ciała nawet o 5 procent może skutecznie obniżyć ciśnienie. Pozbycie się nadwagi obniży zagrożenia płynącego z wielu chorób. Na początek warto ograniczyć przetworzoną żywność, słodycze i alkohol. Jak twierdzą amerykańscy kardiolodzy, to właśnie napoje alkoholowe mają niszczący wpływ na nasz organizm i wpływają na zwiększenie ryzyka zachorowania na nadciśnienie. Wyższe ciśnienie może być spowodowane długotrwałym stresem, który generuje w ciele hormony, zwężające naczynia krwionośne oraz przyśpieszają rytm serca. Życie pod presją bardzo obciąża nasze serca. Sposobem na zniwelowanie stresu mogą być ćwiczenia, regularne spacery i duża dawka snu. Aktywność fizyczna pozwala wyładować napięcie i ukoić nerwy.

Niewielu wie, jak Andrzej Lepper zaczynał karierę. Zdecydował się na zadziwiający biznes, jakiego w Polsce nie byłoNiewielu wie, jak Andrzej Lepper zaczynał karierę. Zdecydował się na zadziwiający biznes, jakiego w Polsce nie byłoCzytaj dalej

Odpowiednia dieta pozwoli ograniczyć problemy z nadciśnieniem

Dietetycy zwracają uwagę, iż odpowiednio dobrana i zbilansowana dieta może pomóc w zmniejszeniu zagrożenia płynącego z nadciśnienia. Zmiana nawyków żywieniowych ma ogromny wpływ na naszą krew i jej ciśnienie. Eksperci przygotowali specjalną dietę, która została dedykowana dla osób, chcących zmniejszyć nadciśnienie w organizmie. Nosi ona nazwę DASH i jest oparta w głównej mierze na warzywach i białku uzyskiwanym z niskotłuszczowych źródeł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciekły numery PESEL i numery dowodów. Lepiej sprawdzić, czy jest się w zagrożonej grupie 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Druga połowa sierpnia ma być upalna. 32 stopnie na termometrze, a możliwe jeszcze więcej

Z całą pewnością pomoże również ograniczenie cukru i soli. Jako ciekawostkę dietetycy podają, iż banany mają zbawienny wpływ na pracę układu nerwowego i serca. Wolniejsze pompowanie krwi pozwala na obniżenie ciśnienia tętniczego. Oprócz bananów, podobny wpływ na organizm mają pomidory, fasola, ziemniaki i otręby pszenne.

Źródło: [Medonet.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  2. Pierwsi zatrzymani za znieważenie warszawskich pomników
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie. Rząd czeka prawdziwa rewolucja, wiemy, co z Mateuszem Morawieckim
  5. Otrzymałeś tajemniczą przesyłkę z Chin? Policja alarmuje, trzeba szybko się z nimi skontaktować
  6. Wielka ewakuacja turystów w Europie. 1,2 tysiąca osób ucieka przed żywiołem

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!