"Na Wspólnej". Przed laty uznana aktorka zasłabła na planie serialu.. TRICOLORS/East News
Źródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Sierpnia 2020

Gwiazda "Na Wspólnej" otarła się o śmierć, niespodziewanie zasłabła na planie serialu. "Przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu"

"Na Wspólnej" jest emitowane na antenie TVN nieprzerwanie od 2003 roku. Przeszło 17 lat emisji serialu przyniosło stacji tysiące fanów, nie dziwi więc ich przywiązanie do bohaterów. By efekty działań aktorów regularnie mogły być prezentowane telewidzom, niezbędna jest mocno wytężona praca. Ta potrafi dać się we znaki zwłaszcza nieco starszym artystom. Przed laty na planie serialu zasłabła Bożena Dykiel.

Wspomniana powyżej Bożena Dykiel z całą pewnością pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek, które wzięły udział w cenionej przez fanów produkcji TVN. Kręcenie serialu, który dostarczył telewidzom przeszło 3000 odcinków, częstokroć wymaga od artystów niezwykle wzmożonej pracy. Sprawa komplikuje się dodatkowo, jeśli w poradzeniu sobie z wysiłkiem nie pomaga stan zdrowia oraz wiek aktora. Podobnie było w przypadku 71-letniej aktorki.

Idealny przepis na rosół, jak u babci. Niesamowity przepis, którego nie da się zepsućIdealny przepis na rosół, jak u babci. Niesamowity przepis, którego nie da się zepsućCzytaj dalej

"Na Wspólnej". Bożena Dykiel musiała przejśc operację serca

Choć sytuacja wydarzyła się w 2017 roku, Bożena Dykiel przez kilka lat milczała w tej sprawie. Historię opowiedziała magazynowi "Twój styl", a fragmenty rozmowy przytacza serwis Plejada.pl. – Przez lata bagatelizowałam zdrowie. Wiedziałam, że mam wadę serca, ale dalej żyłam jak wariatka – przekazała wówczas grająca serialową Marię Ziębę aktorka.

Zapadła ostateczna decyzja, Zapadła ostateczna decyzja, "The Voice of Poland" przejdzie rewolucję? Nagle zmieniono zasady, widzowie będą zdezorientowaniCzytaj dalej

Wspomniany portal wskazuje, że praca na planie częstokroć wiąże się z długimi godzinami pracy, nierzadko od bladego świtu do późnych godzin wieczornych. Tempo panujące przy pracy nad serialem mocno dało się we znaki 71-letniej artystce. – Kręciliśmy w "Na Wspólnej" wątek, jak to Ziębowie przechodzili małżeński kryzys. Sceny były emocjonalne i trudne. Pracowałam cztery dni w tygodniu po 12 godzin – wspominała Bożena Dykiel.

– Mój mózg był niedotleniony, bo wadliwa zastawka raz mi się otwierała, raz nie. I któregoś dnia upadłam – dodała aktorka w wywiadzie udzielonym "Twojemu stylowi". Jak twierdzi, z początku sądziła, że to efekt przeziębienia. Po badaniach pilnie skierowano ją jednak do Instytutu Kardiologii w Aninie, gdzie przekazano jej, że wobec zagrożenia życia konieczne będzie poddanie się operacji wstawienia zastawki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wielka ewakuacja w Polsce. Prezydent jutro rano wyda ważne oświadczenie
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Biedronka wprowadziła darmową aplikację. Spiesz się, już 5 września straci ważność

– Operował mnie w końcu kardiochirurg, dr Andrzej Bochenek z Katowic, jeden z trzech "bogów". Wszył mi nową zastawkę. Operacja była poważna, przez kilka godzin żyłam na sztucznym sercu – przekazała Dykiel. Po zabiegu, jak przyznaje, zwolniła nieco tempo. – Dotarło do mnie, że już niewiele muszę. Robię to, na co mam ochotę, w swoim tempie i na swoich warunkach.

Warto dodać, że w przesłanych serwisowi Plotek.pl komunikacie dział PR telewizji TVN zapewniał, iż aktorka cieszy się obecnie świetnym zdrowiem. "Pani Bożena jest regularnie na zdjęciach zgodnie z grafikiem", poinformowano. Aktorce pozostaje nam zatem życzyć utrzymania dobrej dyspozycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna akcja służb na Mazowszu. Na pomoc wezwano dziesiątki strażaków, policjantów i pogotowie
  2. Czy pierwsze damy dostają pensje? Sprawdzamy
  3. Bracia Sekielscy znowu z kolejnym projektem. Czy znów będzie kontrowersyjnie?
  4. Język nienawiści i środowiska narodowe w TVP Info? Skandaliczne treści siejące zgorszenie, odpowiedź LGBT
  5. A. Macierewicz odpłynął u o. Rydzyka. Znów mówi o katastrofie smoleńskiej, Tuskowi zarzuca winę i kłamstwo, padły oskarżenia
  6. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające

Źródło: Plejada.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!