Msza święta w kościele przerodziła się w poważne zagrożenie po tym, jak zasłabła podczas niej jedna z uczestniczek.. (zdj. il.) Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Lipca 2020

Uczestniczka mszy świętej nagle straciła przytomność. Niestety, potwierdziły się najgorsze, możliwe podejrzenia

Msza święta w kościele przerodziła się w poważne zagrożenie dla wiernych po tym, jak jedna z uczestniczek zasłabła. Sytuacja miała miejsce w miejscowości Konina, w powiecie limanowskim w Małopolsce. Przeprowadzone testy pod kątem koronawirusa wykazały jego obecność w organizmie kobiety. Starsza pani początkowo trafiła do szpitala w Limanowej. Jego personel, który miał kontakt z zakażoną, został wysłany na kwarantannę.

Starsza kobieta podczas niedzielnej mszy świętej w miejscowości Konina pod Limanową w Małopolsce straciła przytomność. Na miejscu szybko pojawiła się karetka pogotowia, która zabrała kobietę do szpitala. Tam wykonano jej test na obecność COVID-19. Ten dał niestety wynik dodatni. Zakażona trafiła do szpitala w Krakowie, a początkowo do szpitala w Limanowej. Pracownicy tej placówki, którzy mieli kontakt z zakazoną kobietą, trafili na domową kwarantannę. Sanepid apeluje o ostrożność i stosowanie się do reżimu sanitarno-epidemiologicznego.

Nowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniNowy sondaż prezydencki może poważnie namieszać. Rośnie dystans między Dudą i Trzaskowskim, do wyborów tylko 11 dniCzytaj dalej

Msza święta i wykryty koronawirus u jednej z jej uczestniczek. Apel sanepidu

Jak informuje i zarazem uspokaja "Gazeta Krakowska", kobieta była jedną z uczestniczek niedzielnej mszy świętej w kościele w miejscowości Konina pod Limanową w Małopolsce, jednak nie była tego dnia u spowiedzi, ani nie przyjmowała komunii świętej, a w ławie kościelnej zasiadała wyłącznie z dwiema osobami, z którymi mieszka i przebywa na co dzień. Wobec tego, jak na razie, tylko oni zostali objęci kwarantanną, a także personel medyczny szpitala w Limanowej, który miał kontakt z zakażoną. W kościele zaś przeprowadzono dokładną dezynfekcję.

Sanepid powiadamia jednocześnie, że również inni uczestnicy tej mszy świętej zostali narażeni na zakażenie koronawirusem. Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej zwrócił się także z apelem do duchownych i pozostałych uczestników nabożeństw, aby zachowywali większą ostrożność we wszelkich kontaktach międzyludzkich, zwłaszcza w sytuacji, kiedy wykazują oni objawy koronawirusa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński ma "tajny plan". Ma pomóc Dudzie wygrać, zaskakujące doniesienia mediów
2. Smutek i żałoba w Watykanie. Tragiczna wiadomość obiegła media

"W związku z wydarzeniem, jakie miało miejsce w dniu 28 czerwca 2020 r. w Kościele Parafialnym w Koninie oraz możliwym narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 uczestników mszy św. o godz. 8.00 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Limanowej prosi duchowieństwo i wiernych do zachowania zwiększonej ostrożności, przede wszystkim unikajmy wszelkiego kontaktu z osobami kaszlącymi i kichającymi" - napisała Renata Tokarska, Powiatowa Inspektor Sanitarna w Limanowej.

Sanepid apeluje również o stosowanie się do zasad higieny i zaleceń sanitarno-epidemiologicznych. "W trosce o swój stan zdrowia i naszych bliskich (rodzina, przyjaciele) zachowujmy wszelkie zasady higieny, z systematycznym myciem rąk na czele" - czytamy w komunikacie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 5 tys. zł do wzięcia. Dziś rusza nabór wniosków, ale lepiej nie zwlekać
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Rogi diabła nad morzem. Sfotografowano niezwykłe zjawisko

Źródło: Gazeta Krakowska / Fakt

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News