Msze dla kibiców w całej Polsce. East News/Marek BarczynskiŹródło: East News/Marek Barczynski
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 9 Stycznia 2021

Dziś w całej Polsce msze dla kibiców. Rzecznik jednej z diecezji: „Od pana się dowiaduję"

W całej Polsce odbędą się dziś msze dla kibiców, które zastąpić mają coroczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę. Nabożeństwa odbędą się m.in. w Warszawie, Sosnowcu, Tomaszowie Mazowieckim, czy Wrocławiu. Polskie kościoły mają "duchowo" połączyć się z najważniejszym nabożeństwem, które tradycyjnie mieć miejsce będzie w Częstochowie.

  • W całej Polsce odbędą się dziś nabożeństwa dla kibiców klubów sportowych
  • Zwykle pielgrzymka odbywała się w Częstochowie
  • Z racji pandemii postanowiono o zorganizowaniu jej w przeszło 35 parafiach

Udział w mszach dla kibiców zapowiedziały gwiazdy: Zofia Klepacka i Paweł Piekarczyk

Msze dla kibiców w całej Polsce! 

Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę odbywa się już od 12 lat. Fani sportowej rywalizacji spotykają się wówczas w Częstochowie na nabożeństwie i związanymi z nim spotkaniami, na których poruszana jest tematyka historyczna i społeczna. 

Jest to doskonała okazja do dawania świadectwa Wiary i Patriotyzmu przez Kibiców, którzy tam przybywają. Podczas tego spotkania wszyscy wspólnie uczestniczą we Mszy Świętej odprawianej w kaplicy Cudownego Obrazu, prosząc we własnych intencjach, swoich bliskich, Ojczyzny oraz klubów, którymi kibicują. Pod koniec Eucharystii dokonuje się moment poświęcenia barw klubowych. Po wspólnej Mszy Świętej wszyscy spotykają się na wysłuchaniu konferencji o tematyce patriotycznej - czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku. 

Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta? Przedstawiamy kilka porad i nakreślamy, dlaczego jest to ważneJak założyć Internetowe Konto Pacjenta? Przedstawiamy kilka porad i nakreślamy, dlaczego jest to ważneCzytaj dalej

W tym roku, z racji trwającej pandemii koronawirusa i dużego zainteresowania wydarzeniem, organizatorzy musieli podjąć radykalne decyzje, w celu niedopuszczenia do gromadzenia się zbyt dużej ilości osób w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej. Organizator pielgrzymki, ks. Jarosław Wąsowicz zdecydował więc na "rozłożenie" jej na wiele parafii w całej Polsce. 

Kochani, daliśmy radę! (...) Wasze zaangażowanie jest wzruszające! Dziękuję! Nie spodziewałem się, że będzie taki liczny odzew! Tak jak już pisałem w poprzednich postach, to nasz wielki sukces, ponieważ pomimo pandemii paradoksalnie w tym roku w pielgrzymce może uczestniczyć proporcjonalnie tyle samo kibiców ile przyjeżdża co roku do Tronu Królowej Polski. Może nawet więcej! Nie przerwiemy więc naszego pielgrzymowania! - napisał na Facebooku rozentuzjazmowany kapłan. 
 

Z szalikiem klubu do kościoła 

Zwracając uwagę na plakaty promujące wydarzenia w poszczególnych parafiach, podczas mszy dla kibiców obecni będą członkowie organizacji "Żołnierze Chrystusa", o której głośno zrobiło się w zeszłym roku, gdy czujnie patrolowali okolice Krakowskiego Przedmieścia, nie chcąc dopuścić do zawieszenia na pomniku Jezusa flagi LGBT

Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Silna Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni, i została zalana falą ideologii i Islamu - czytamy na stronie organizacji. 

Na Facebooku Pielgrzymki Kibiców pojawił się wykaz parafii, w których odbędą się nabożeństwa dla fanów klubów sportowych. Wynika z niego, że ponad 35 kościołów w całej Polsce uczestniczyć będzie w "duchowym połączeniu" z wydarzeniem odbywającym się w Częstochowie. 

Nie zabraknie też gości specjalnych, w postaci znanej z radykalnych poglądów windsurferki Zofii Klepackiej oraz piosenkarza Pawła Piekarczyka

Nasza redakcja podjęła próbę nawiązania kontaktu z kilkunastoma diecezjami na terenie całego kraju, by uzyskać komentarz dotyczący planowanych na dziś mszy świętych. W zdecydowanej większości, telefon milczy.

- Powiem szczerze, że od pana dowiaduję się o tej mszy świętej, więc ciężko będzie mi skomentować to - powiedział nam rzecznik sosnowieckiej diecezji. 

Nabożeństwo na Jasnej Górze rozpocznie się o godz. 12.30. Większość pozostałych parafii rozpocznie msze dla kibiców pół godziny później. 

[Aktualizacja]

Z opóźnieniem (w poniedziałek, 11 stycznia) na wiadomość odpowiedział nam przedstawiciel Diecezji Warszawsko-Praskiej. Ten wiedział o mszy, która odbyła się w parafii Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Warszawie.

Źródło: żch.pl, facebook.com/Pielgrzymka.Kibicow, facebook.com/jarek.wasowicz1

Artykuły polecane przez redakcję WTV: