. Wikipedia
Źródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 10 Stycznia 2020

Mroczne tajemnice abp Leszka Sławoja Głódzia. Ujawniono nieznane fakty

Abp Sławoj Leszek Głódź uczestnikiem, a nawet organizatorem alkoholowych imprez? Były rzecznik Adamowicza Antoni Pawlak, w wywiadzie dla "Dziennik Gazeta Prawna", wyjawił mroczne tajemnice abp Głódzia. Duchowny, jako metropolita gdański, próbował wpływać na decyzje władz miasta oraz nie stronił od grubych imprez, na których lał się alkohol. "Alkohol był na każdej imprezie".

Abp Sławoj Leszek Głódź chciał rządzić Gdańskiem i był organizatorem alkoholowych imprez

Były rzecznik zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną", opowiadział o trudnych relacjach Adamowicza z abp Głódziem, który to miał niemal szantażować władze miasta, oraz o imprezach organizowanych przez duchownego, na które chodzili samorządowi politycy, a także sam duchowny. Lał się na nich alkohol.

On jest prawdziwym szefem Rydzyka. Nie może mu podpaśćOn jest prawdziwym szefem Rydzyka. Nie może mu podpaśćCzytaj dalej

Antoni Pawlak zaznacza, że Adamowicz trzymał Głodzia na dystans, nie miał do niego zaufania, nie podobały mu się warunki, jakie stawiał i zachcianki oraz raczej stronił od imprez organizowanych przez duchownego. Zarówno on, jak i kilku innych samorządowców.

- Nie odpowiadało im to, ale to walka z wiatrakami. Podobnie jak to, że wszystko musi święcić ksiądz. Każdą budowę, drogę, szkołę, instytucję - wyjaśnia Pawlak w rozmowie z "Dziennkiem Gazetą Prawną".

I dodaje, że "alkohol był na każdej imprezie Głodzia". Nieważne były też okoliczości - bez różnicy czy były to jego urodziny, czy rocznica ingresu.

Do tego ze strony metropolity Głodzia była silna chęć rządzenia miastem i wpływania na decyzje władz. Nie podobało się to Adamowiczowi i nie godził się na jego pomysły, co wywoływało zgrzyty.

- Na jednym z pierwszych wystąpień publicznych powiedział, że ma prezent dla pana prezydenta. Otóż, jego przyjaciel, włoski architekt, zaprojektował kościół, wszystko tu jest rozrysowane i ten kościół musi stanąć na terenach postoczniowych - wspomina były rzecznik Adamowicza.

Prezydent nie zgodził się na budowę kościoła. Abp Głódź starał się na przykład także doprowadzić do tego, aby w Gdańsku stanął pomnik Jana Pawła II. Adamowicz nie chciał na to przystać, a Głódź się wściekał.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zapukają do drzwi i sprawdzą, czy stosujesz się do przepisów. Ten, kto ich nie wpuścił stanie przed sądem

2. 4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI