Monika Olejnik opublikowała wzruszający wpis, upamiętniający zmarłą przed dwoma laty Korę.. (zdj. il.) Piotr Molecki/East NewsŹródło: (zdj. il.) Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Lipca 2020

Monika Olejnik ujawniła poruszające zdjęcie sprzed lat. Dziś przechodzi żałobę, trudne i smutne chwile dopadły dziennikarkę TVN

Monika Olejnik opublikowała wzruszający wpis, upamiętniający zmarłą przed dwoma laty Korę. Wpis dziennikarki można już w zasadzie uznać za tradycję. Podobne treści za pośrednictwem swojego Facebooka opublikowała i przed rokiem. "Twórczość daje nadzieję", czytamy w mediach społecznościowych jednej z głównych twarzy TVN-u.

Dziś mija dwa lata od śmierci legendarnej polskiej wokalistki. Kora odeszła 28 lipca 2018 roku w swoim domu w Bliżowie na ukochanym Roztoczu, otoczona przez najbliższe osoby. Artystka zmarła po długiej walce z chorobą nowotworową, przeżywszy 67 lat. Przeszło 30 z nich spędziła na scenie, wzbogadzając historię polskiej muzyki absolutnie wyjątkowymi treściami.

Syn Jacka Kurskiego przerwał milczenie. Podjął zadziwiające decyzje, chce pozwać członka rodziny i zmienić nazwiskoSyn Jacka Kurskiego przerwał milczenie. Podjął zadziwiające decyzje, chce pozwać członka rodziny i zmienić nazwiskoCzytaj dalej

Monika Olejnik wspomina Korę

– To była noc nadzwyczajna – zaćmienie księżyca. Wiele osób mówi, że gdy umierała, były niezwykłe zjawiska w przyrodzie, a niebo było rozświetlone. Odeszła nad ranem. Tej nocy była magia – wspominała w rozmowie z dziennikiem "Fakt" siostra zmarłej piosenkarki Anna Kubczak.

Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulatOpłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulatCzytaj dalej

W ostatnich słowach artystka wspominać miała zmarłego rok wcześniej brata Tadeusza. – Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: "Oni tu są, Tadziu" – wskazała rozmówczyni tabloidu, upamiętniająca zmarłą przed dwoma laty liderkę zespołu Maanam.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Na grzyby lepiej na piechotę, inaczej możliwa grzywna. Zażądają zapłaty nawet 500 zł
 

Wobec ogromnego wkładu, jaki w rozwój polskiej muzyki miała będąca autorką większości tekstów zespołu Kora, internet roi się dziś od wspominających jej dokonania fanów. Kilka słów upamiętniających artystkę nierzadko publikują też celebryci. Na gest pamięci zdobyła się m.in. Monika Olejnik, za pośrednictwem mediów społecznościowych publikując zdjęcie wokalistki sprzed lat.

"Twórczość daje nadzieję. Pamiętam", czytamy we wpisie jednej z twarzy TVN-u. Prowadząca "Kropkę nad i" przytoczyła też słowa jednego z najbardziej uznanych utworów Kory, nawiązującego, jak się zdaje, do wspomnianej przez Olejnik nadziei. "Z tęsknotą myślę o burzy/ A słońce wysoko wysoko/ Świeci pilotom w oczy/ Rozgrzewa niestrudzenie/ Zimne niebieskie przestrzenie/ Czekam na wiatr, co rozgoni...", pisze Olejnik, cytując tekst "Krakowskiego Spleenu", który wyszedł spod pióra liderki Maanamu.

Monika Olejnik wspomina Korę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Ogromna akcja w kraju, wielu zatrzymanych. Chodzi o wysoko postawione osoby
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Wirusolog twierdzi, że koronawirus to sztuczny twór
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Polski rząd podjął decyzję. Ważna informacja dla osób jadących za granicę

Źródło: fakt.pl / Facebook

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!