Monika Olejnik skomentowała polskie weto wobec budżetu Unii Europejskiej.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 21 Listopada 2020

Monika Olejnik w znaczących słowach. Mówi o UE: "Jesteśmy nieszczęsnym krajem"

Dziennikarka TVN Monika Olejnik skomentowała polskie weto wobec budżetu Unii Europejskiej. "Po co nam miliardy euro od Unii? PiS w naszym imieniu z nich zrezygnuje", pisze w mocno ironicznym tonie prowadząca "Kropki nad i".

Temat planowanego weta w sprawie powiązania unijnego budżetu z przestrzeganiem zasad praworządności to jeden z głównych tematów minionego tygodnia. Narracja polityków PiS z dnia na dzień zdaje się radykalizować, wspierana dodatkowo przez "Wiadomości TVP", gdzie straszono Polaków kupowaniem dzieci przez belgijskich gejów (więcej o sprawie TUTAJ) i wskazywano, że walczymy o suwerenność wszystkich krajów należących do wspólnoty.

Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Niewielu wie, w jakich warunkach mieszka Marta Kaczyńska. Przechwala się zdjęciami, czy jej wypada?Czytaj dalej

Zdaniem części opozycyjnych polityków działania partii rządzącej mogą w efekcie doprowadzić do polexitu. Do sprawy odniosła się tym razem Monika Olejnik, nie szczędząc przy tym mocnych słów czołowym członkom Prawa i Sprawiedliwości.

Monika Olejnik: "A na co nam te miliardy unijne?"

Ile wynoszą zarobki dziennikarzy Ile wynoszą zarobki dziennikarzy "Wiadomości" TVP? Ujawniamy wysokość ich wynagrodzenia, wielu może być zaskoczonychCzytaj dalej

"Jesteśmy nieszczęsnym krajem. Okazuje się, że wstąpiliśmy do zupełnie innej Unii Europejskiej, a ta obecna chce nam odebrać suwerenność. I tylko Zjednoczona Prawica potrafi nas obronić", czytamy we wpisie dziennikarki telewizji TVN.

Olejnik nawiązała do wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego, który to "nie wiadomo, czy bardziej szantażowany przez Brukselę, czy przez Zbigniewa Ziobro, wygłosił w Sejmie mrożące krew w żyłach przemówienie". I dalej: "Według niego Unia to europejska oligarchia, karząca słabszych. Według niego praworządność i łamanie praworządności stały się w Unii Europejskiej pałką propagandową".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

Prowadząca "Kropki nad i" zwraca uwagę, że choć rządzący usiłują przekonać, że walczą o suwerenność dla wszystkich państw członkowskich, unijnemu rozwiązaniu sprzeciwiły się jedynie Polska i Węgry.

"Jakoś 25 krajów nie drży, a my zgłaszamy weto, mimo że jak twierdzą rządzący – praworządność jest u nas przestrzegana. Ale pieniądze dla nas nie są ważne, najważniejsze są tradycje patriotyczne, jak mówi eurodeputowany Dominik Tarczyński. Według Tarczyńskiego jesteśmy gotowi do poświęceń", kontynuuje Monika Olejnik.

"A na co nam te miliardy unijne?", pyta ironicznie dziennikarka. Następnie przytacza słowa eurodeputowanej Beaty Kempy, która orzekła, że sami jesteśmy w stanie wypracować odpowiedni kapitał. "Czy naprawdę politycy Zjednoczonej Prawicy myślą, że Polacy są idiotami, że nie potrafią liczyć, że samorządy mogą się obejść bez unijnych pieniędzy?", dodaje.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości usiłują przekonać naród, że oto bronimy się przed niemieckimi rozporządzeniami. Olejnik zwraca jednak uwagę, że pod proponowanymi zasadami podpisze się jednak najprawdopodobniej 25 państw Unii Europejskiej.

Nie zabrakło i nawiązania do Jarosława Kaczyńskiego, który z praworządnością na ustach wykrzykiwał do zgromadzonej w Sejmie opozycji, że ma "krew na rękach". "Pan prezes Kaczyński zapomina albo udaje, że nie pamięta, że to orzeczenie TK zaostrzające ustawę aborcyjną doprowadziło do buntu. Nigdy jeszcze w Warszawie nie zgromadzono tylu policjantów, nigdy nie było zasieków od Sejmu do placu Trzech Krzyży. Sejm został kompletnie zablokowany, tym razem przez policję. Tak władza broni się przed buntem kobiet", wskazuje prezenterka.

"Te obrazki mają pokazać twardość rządzących. Już raz widzieliśmy ich twardość podczas marszu niepodległości, gdzie dochodziło do burd, a potem usłyszeliśmy, że to był bardzo piękny marsz", pisze na zakończenie Monika Olejnik.

Monika Olejnik komentuje weto w sprawie unijnego budżetu.

źródło: Facebook/Monika Olejnik

Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: Lider Bayer Full niezadowolony z wysokości swojej głodowej emerytury. Rzecznik ZUS: "Składek po prostu nie płacił"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  3. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  4. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  5. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  6. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  7. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  8. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"